۱۲۰ نفر از کودکان مناطق سیل زده از خدمات تیم سحرهلال احمر ایلام بهره مند شدند


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام از اعزام تیم سحر (سامانه حمایت روانی پس از بلایا) به روستای محروم و سیل زده چم روته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری گفت: اعضای تیم سحر هلال احمر استان با حضور در روستای سیل زده چم روته با اجرای برنامه های متنوع در بین کودکان و دانش آموزان، موجی از امید، شادی و نشاط برای آنها به وجود آوردند.
علی اکبری اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی، نقاشی، آموزش امداد و کمک های اولیه، اهدا لوازم التحریر به کودکان و مشارکت در بسته بندی غذاهای گرم و افطار جهت توزیع در بین سیل زدگان از دیگر خدمات جوانان جمعیت هلال احمر استان در این روستای محروم و سیل زده بود.
وی افزود: تعداد ۱۲۰ نفر از افراد روستای محروم و سیل زده چم روته از توابع شهرستان سیروان از خدمات گروه حمایت های روانی فرهنگی و اجتماعی و تیم های سحر بهره مند شدند.
معاون امور جوانان استان تصریح کرد: از اقدامات مهم این گروه ها، بازگرداندن روحیه شادی و نشاط به آنها از طریق انجام بازی‌های گروهی، نقاشی و موسیقی و نمایش است که باعث کاهش دغدغه بزرگسالان و سایر افراد خانواده نیز می‌شود.