برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشگاه پیام نور زیرکوه/برگزاری محفل انس با قرآن دانشجویی

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه از برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک
های اولیه و دوره مهارت های داوطلبی در دانشگاه پیام نور شهرستان زیرکوه
خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد عابدینی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه اظهار داشت : به منظور آشنایی دانشجویان با اقدامات اولیه امداد و نجات، کانون دانشجویی هلال احمردانشگاه پیام نور زیرکوه اقدام به برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه کرد که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.

وی با اعلام اینکه در این دوره اساتید دانشگاه پیام نور زیرکوه نیز حضور داشتند، گفت: امروزه توصیه می شود همه کمک های اولیه را بیاموزند، زیرا هر فرد امکان دارد بطور ناگهانی و غیر منتظره در شرایطی قرار گیردکه برای کمک به خود یا دیگران به آن نیازمند شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه عنوان کرد : در این دوره دانشجویان روش های عملی و امدادی برخورد با حوادث را آموزش دیده و مباحثی چون تاریخچه هلال احمر، CPR، خفگی ها، ارزیابی مصدوم، مسمومیت ها و گزیدگی، سوختگی و روش های صحیح پانسمان و بانداژ را پشت سر گذاشتند.

وی با بیان اینکه این دوره آموزشی ۲۲ ساعته و۱۵ ساعته بود، اظهار کرد: به افرادی که با موفقیت دوره را پشت سر بگذرانند گواهی معتبر از جمعیت هلال احمر اعطا می شود.

عابدینی بیان کرد: به همت اعضای کانون دانشجویی در نمازخانه دانشگاه، محفل انس با قرآن با حضور قاریان شهرستانی، پرسنل دانشگاه، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه و جمع کثیری از دانشجویان برگزار شد و در پایان مهمانان به ضیافت افطار نیز دعوت شدند.

 

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

Comments are closed.