برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشکده پیراپزشکی ابرکوه


رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشکده پیراپزشکی ابرکوه بمناسبت هفته هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ خلیل اکرمی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه اظهار داشت : به منظور آشنایی دانشجویان با اقدامات اولیه و اورژانسی امداد و نجات، کانون دانشجویی هلال احمر دانشکده پیراپزشکی ابرکوه اقدام به برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه کرد که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.

وی عنوان کرد : در این دوره دانشجویان روش های عملی و امدادی برخورد با حوادث و سوانح را آموزش دیده و مباحثی چون CPR، خفگی ها، ارزیابی مصدوم، مسمومیت ها و گزیدگی، سوختگی و روش های صحیح پانسمان و بانداژ را پشت سر گذاشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه با اعلام اینکه در این دوره دانشجویان دانشگاه پیام نور ابرکوه نیز حضور داشتند ، گفت : امروزه توصیه می شود همه کمک های اولیه را بیاموزند، زیرا هر فرد امکان دارد بطور ناگهانی و غیر منتظره در شرایطی قرار گیردکه برای کمک به خود یا دیگران به آن نیازمند شود.

اکرمی خاطرنشان کرد : دانشجویان در ترویج و اشاعه آموزش های امدادی نقش گسترده ای بر عهده دارند و ما این انتظار را از دانشجویان شرکت کننده در کلاس داریم تا آ نچه را که فرا گرفته اند به دیگران منتقل نمایند.