محفل انس با قرآن ویژه اعضای جوان در جمعیت هلال احمر گیلان برگزارمی شود


محفل انس با قرآن با نیت قرائت سی جز قرآن کریم هر روز از ماه مبارک رمضان در شعب هلال احمر استان از سوی معاونت جوانان برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان باتاکید بر توجه به آیات و روایت در زمینه فضیلت قرائت قرآن کریم افزود: سفارش ائمه تاکید بر قرائت درست می باشد که همه افراد با توجه به تاثیر این کتاب مقدس آسمانی بر زندگی و کارخود باید در این مهم کوشا باشند.

وی با بیان اینکه انس با قرآن موجب تکامل و سعادت است بیان کرد: بر اساس آیات و روایات از قاری قرآن کریم بلاهای دنیوی و از شنونده آن بلاهای آخرت رفع می گردد از اینرو تاکید بر خواندن قرآن کریم و تامل و تدبر درقرآن کلید نجات جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج امیر چهری مسئول دفتر نمایندگی ول فقیه درجمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: انس با قرآن کریم حلال مشکلات بشریت بوده که غفلت و برداشت غلط از آیات و روایات این کتاب باعث به وجود آمدن تفرقه در دین می شود .

وی وجود گروه تکفیری مانند داعش را تفسیر غلط از این کتاب آسمانی بیان داشت و افزود : پیروی نمودن و رونق معنویت قرآن در بعد زندگی و جامعه بستر ایجاد زندگی روشن در کانون گرم خانواده و سعادت جامعه است.

معاون امور جوانان و دبیر شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت : مراسم محفل انس با قرآن کریم با حضور اعضای جوان و فعال در سراسر استان با حضور کارکنان و اعضای هلال احمر برگزار می شود.

امید عظیمیان بیان کرد : این مراسم معنوی با حضوراعضای فعال در طرح های هلال احمر به ویژه طرح نوروزی در شعب برگزار میگردد و در پایان مراسم از اعضای فعال حاضر در طرح نوروزی تجلیل میشود.

معاون امور جوانان هلال احمر استان گفت : هفت اصل اساسی و اهداف جمعیت هلال احمر و با مفاهیم و آیات قرآن کریم منطبق است و هدف اصلی جمعیت هلال احمر که تسکین آلام بشری است ریشه در دین مبین اسلام دارد و یکی از مهم‌ترین کارها برای تسکین درد و رنج رجوع به آیات گنجینه قرآن کریم و عترت پیامبر اکرم(ص) عنوان شده است.

 

محفل انس با قرآن در جمعیت هلال احمر گیلان برگزار شد

محفل انس با قرآن با حضور مدیر عامل ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ،کارکنان، اعضا وداوطلبان هلال احمر با حضورحجت الاسلام علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ، حجت الاسلام تسخیری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در سالن اجتماعات هلال احمر گیلان برگزار شد .

در این مراسم بعد از قرائت آیات نورانی قران کریم توسط قاریان کشوری و استانی سفره افطاری ساده که با هزینه کارکنان تهیه شده بود،برپاشد .

همچنین در طول ایام ماه مبارک رمضان به نیت گرامیداشت یاد ۸ هزار شهید والا مقام استان ،جمعیت هلال احمردر ۱۶ شهرستان با مشارکت خیرین و داوطلبان، ۸ هزار بسته افطاری ساده تهیه و در اختیار روزه داران در هنگام اذان مغرب قرار می گیرد .