از ضیافت های افطاری تا برگزاری مراسم روخوانی قران در ایام ماه مبارک رمضان در کانون های دانشجویی سراسر استان فارس/ برنامه های بشردوستانه و ادامه فعالیت ها در ماه رمضان


معاون امور جوانان هلال احمر فارس از برگزاری ضیافت افطار با حضور بیش از 150 نفر از اعضای فعال کانون دانشجویی در دانشگاه پیام نور صفاشهر، و جمعیت هلال احمر شهرستان گراش و همچنین مراسم جز خوانی قران کریم همه روزه توسط اعضای جوانان جهرم و سایر اقدامان بشردوستانه اموزشی در سراسر استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس؛ غلامحسین تجلی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان جوانان هلال احمر در کانون های دانشجویی و جوانان در ضیافت افطاری که به همت داوطلبان برگزار شده بود شرکت کردند.

وی ضمن اشاره به فعالیت موثر و فعالانه اعضای این کانون و برگزاری موفق برنامه های هلال احمرتصریح کرد: کانون دانشجویی در دانشگاه یکی از فعال‎ترین کانون‎های سطح استان هستند که هر ساله با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و بشردوستی در پیشبرد اهداف هلال احمر میکوشند.

معاون امور جوانان هلال احمر فارس تشریح کرد: در این ضیافت افطار اعضا فعال کانون جوانان پیام نور صفاشهر در نماز جماعت شرکت و اعضای جوانان، دانشجویی در کنار ریسس شعبه گراش گرد هم آمدند تا علاوه بر تجدید پیمان و همفکری در راستای اجرای برنامه‎های آتی، برای راه اندازی کانون های غیر فعال و سایر بخش هاصورت پذیرد.

وی با بیان دیگر بخش‎های این ضیافت شبانه افزود: اعضای جوان پس از اقامه نماز جماعت و صرف افطار، در دو گروه خواهران و برادران با تشکیل زنجیره انسانی به اعتیاد نه گفتند.

رییس جمعیت هلال احمر خرم بید در خصوص اجرای این طرح، گفت: «اعضای این کانون دانشجویی واحد صفاشهر هر سال مراسم افطاری را به برکت نام حضرت ولیعصر (عج) برگزار می کنند که امسال نیز همچون سال های گذشته این مراسم برگزار شد.

رییس جمعیت هلال احمر گراش که خود به همراه دیگر کارشناسان در این ضیافت افطاری حضور بیان کرد: در این مراسم افطاری که با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر برگزار شد از اعضای حاضر و فعال جوانان در حوزهخ دانشجویی و جوانان تقدیر شد.

مراسم جز خوانی قران کریم در کانون جوانان خواهرجهرم

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جهرم از اجرای مراسم جز خوانی قران کریم هر روز عصر تا پایان ماه مبارک رمضان در محل کانون جوانان خواهر شهرستان جهرم خبر داد و گفت : حضور جوانان در پرتو معنویت راهکار بسیاری از مشکلات است که برای رفع مشکلات جوانان باید در هر زمان تلاش خود را انجام دهیم.

همچنین در هفته ای که گذشت مراسم تقدیر از اعضای فعال کانون های دانشجویی و جوانان در شهرستان آباده ، اهدا کیف کمک های اولیه به مدارس شیراز ، اباده ، کازرون، اجرای تمیرینات ماه پیشونی در آباده ، سپیدان ، فراشبند و فیروز اباد، رونمایی از کتاب صدیقه نبوی زاده دبیر کانون دانشجویی سما در کازرون نشست صمیمانه اعضای فعال کانون دانشجویی در دانشگاه آزاد جهرم با حضور مسئولین و رییس شعبه انجام سایر برنامه های فرهنگی بشردوستانه بود.

برگزاری دوره های آموزشی کمک های اولیه در دانشگاه پیام نور صفاشهر، دوره مهارتی منبت کاری در آباده، جلسه آموزشی مهارتهای زندگی با عنوان زندگی خوب و ایده ال و ازدواج به هنگام در خنج، بازدید اعضا از مقبره شیخ دانیال در خنج از دیگر فعالیت های انجام شده بود.