در جلسه شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور وزیر دادگستری ارائه شد: اقدامات ویژه هلال احمر برای کودکان مناطق سیل زده

رئیس سازمان جمعیت جوانان هلال احمر از استقبال اعضای جلسه شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از اجرای طرح سحر در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: در این جلسه گزارشی از وضعیت کودکان در مناطق سیل زده ارائه و نکاتی در خصوص تجربیاتی که سازمان جوانان هلال احمر در این زمینه داشته است و نارساریی ها و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد مطرح شد.

شهاب الدین صابونچی با اشاره به اینکه در اولین جلسه شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سال جاریگزارشی از عملکرد جمعیت هلال احمر در خصوص کودکان و نوجوانان در استان های سیل زده ارائه کرد، گفت: اعضای حاضر در جلسه از اعزام تیم های سحر، ارسال نوشت افزارو سایر اقلام مورد نیاز کودکان و فعالیت های اجتماع محوری که درحال حاضر در این مناطق در جریان است، استقبال و تقدیر کردند.

وی در ادامه گفت: همچنین فعالیت های سازمان جوانان هلال احمر در مورد فراهم آوردن زمینه حضور داوطلبانه نوجوانان و کودکان درکنار عملیات پشتیبانی از سیل زدگان با رویکرد فرهنگی آموزشی که به نوبه خود می تواند الگوی  مناسبی برای مشارکت های اجتماعی داوطلبانه باشد،  مورد توجه و تقدیر قرار گرفت.

صابونچی با اشاره به اینکه  موضوع کودک و نوجوان در بحران ها از اهمیتی زیادی برخوردار است گفت: در این جلسه سعی شد وضعیت بهداشت جسمی و روانی کودکان و مشکلات و نگرانی هایی که وجود دارد  مورد تاکید و توجه قرار گیرد که بر این اساس مقرر شد وزیر دادگستری به عنوان  رئیس شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، موضوعات را با دستگاه های مربوطه به صورت حضوری و مکاتبه ای پیگیری کند.

شایان ذکر است؛ وزارت دادگستری مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در کشور است که شورای اجرایی این نهاد به ریاست وزیر دادگستری با شرکت نمایندگانی از دستگاه های مختلف و سازمان های مردم نهاد تشکیل می شود. .