خدمت رسانی کانون دانشجویی هلال احمر شهرستان ورامین در ماه مبارک رمضان 


ایستگاه سلامت و اجرای طرح غربالگری به همت اعضای کانون دانشجویی دانشگاه سلامت در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ طرح غربالگری کانون جوانان هلال احمر دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه مذکور و اعضای کانون دانشجویی مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان ورامین، در محل نماز جمعه در دانشگاه تهران انجام شد.
در این طرح اعضاء جوانان کانون دانشجویی دانشگاه سلامت با اقداماتی همچون تست قند خون، ارزیابی شاخص حجم بدن، فشار خون، به خدمت رسانی به نمازگزاران و روزه داران پرداختند.
یکی از اعضای کانون دانشجویی دانشگاه سلامت در حاشیه این خدمت رسانی اذعان داشت: مقصود از غربالگری شناسایی زودرس بیماری در یک جامعه است،‌ تا به این ترتیب با فراهم‌شدن امکان مداخله و مدیریت پیش‌هنگام، میزان مرگ و میر و ابتلا به بیماری کاهش یابد و جوانان و اعضاء کانون دانشجویی هلال احمر عهده دار این مسئولیت شدند.
به گفته‌ی رضا گلیج، این برنامه به منظور شناسایی بیماری‌ها در جامعه قبل از بروز علایم است که منجر به مداخله‌های زودرس در درمان و مدیریت بیماری قبل از آنکه به مراحل پیشرفته‌تر برسد، می گردد.
گلیج در پایان گفت: با این رویکرد می‌توان میزان مرگ و میر و یا میزان رنج حاصل از بیماری‌ها و در بسیاری از موارد به طور کلی از بروز بیماری جلوگیری کرد.
اعضاء کانون دانشجویی مجتمع آموزش عالی سلامت هلال احمر شهرستان ورامین پا به عرصه گذاشته تا درد و آلام بشری هموطنان را کاهش داده و در ماه مبارک رمضان به جمعی از روزه داران و شرکت کنندگان نماز جمعه در دانشگاه تهران خدمت رسانی کنند.