برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشگاه های سیستان و بلوچستان

معاون امور جوانان استان سیستان و بلوچستان از برگزاری برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه با هدف حفظ آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع حوادث غیر مترقبه و نیز کاهش خسارات و صدمات جانی و مالی محل دانشگاه های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ علیرضا میری  ضمن تأکید بر لزوم یادگیری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه، افزود: همانطور که مطلع هستید با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور عزیزمان که با حوادث طبیعی فراوانی روبرو است و نیز به دلیل عدم آشنایی با کمک های اولیه، تعداد زیادی از هموطنان در سوانح و حوادث طبیعی جان خود را از دست می دهند. لذا همان اندازه که نجات جان انسان بسیار مهم است، دانستن کمک های اولیه و مراقبت از جراحت ها نیز مهم بوده و به توجه و آموزش اولیه نیاز دارد. 

وی همچنین افزود: امروزه توصیه می شود همه کمک های اولیه را بیاموزند، زیرا هر فرد امکان دارد بطور ناگهانی و غیر منتظره در شرایطی قرار گیردکه برای کمک به خود یا دیگران به آن نیازمند شود.

میری هدف از برگزاری این دوره آموزشی، انتقال آموخته ها و تجربیات  و نیز ارتقای سطح آمادگی و انجام واکنش های صحیح و منطقی دانشجویان در زمان حوادث و موقعیت های بحرانی می باشد.