برگزاری مرحله شهرستانی هفتمین دوره المپیاد آماده در استان مرکزى

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از  برگزارى مرحله شهرستانى المپیاد آماده ١١ شعبه اين جمعيت خبر داد.

به گزارش روابط عمومى جمعیت هلال احمر استان مرکزى؛ آرش اشتری در رابطه با این خبر اظهار داشت: در نیمه دوم فروردین ماه و نیمه اول اردیبهشت ماه سال جارى، مرحله شهرستانی هفتمین دوره از المپیاد آماده با مشارکت دادرسان دختر و پسر در ۱۱ شعبه این جمعیت برگزار شد.
اشترى عنوان کرد: المپیاد آماده دادرسان هلال احمر با هدف آماده سازی دانش آموزان در روزهای سخت و محک توانمندی های امدادی آنها پس از ارائه آموزشهای امدادی در ۴ بخش درون مدرسه ای، شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود.
وى افزود: دانش آموزان شرکت کننده در مرحله شهرستانی المپیاد در قالب گروه های ۱۴ نفره در ۵ آیتم همچون آزمون کتبی،CPRو ارزیابی، حمل های انفرادی و گروهی و پناهگیری و خروج ایمن با هم به رقابت پرداخته و در پایان یک تیم دختر و یک تیم پسر از هر شهرستان که امتیاز بالاترى کسب کرده اند، در مرحله استانی این مسابقات حضور پیدا مى کنند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزى، المپیاد آماده را راهى برای ارتقاء سطح مهارت امدادى دانش آموزان دانست و گفت: این مسابقات می تواند زمینه ساز افزایش اطلاعات امدادی دانش آموزان در شرایط بحرانی باشد و پس از آن انتظار مى رود بتوانند دانش آموزان آماده در روزهاى سخت باشند.
اشترى در پایان اظهار داشت: مسابقات مرحله استانی این المپیاد با مشارکت بیش از ۳۵۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر در روزهای ۲۸ و۲۹خردادماه سال جارى برگزار و در پایان این رقابت دو روزه تیم منتخب استانی از هر گروه دانش آموزی به مرحله کشوری راه خواهد یافت.