از برگزاری محفل های معنوی تا خدمات بشردوستانه کانون دانش آموزی هلال احمر در ماه رمضان

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان برنامه فرهنگی و بشردوستانه با مشارکت اعضای کانون دانش آموزی استان قم در مدارس در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و در راستای اشاعه فرهنگ معنوی و قرآنی و ایجاد نشاط معنوی در دانش آموزان و استفاده از فیوضات ماه پر برکت رمضان، نماز جماعت و محفل ختم قرآن کریم با مشارکت اعضای کانون دانش آموزی استان قم در حال برگزاری است.

با اساس این گزارش؛ محمد مصباحی در این خصوص گفت: با عنایت به اهمیت و ارزش والای عبادت و ارتباط با خداوند و آموزه های قرآنی در زندگی، اجرای این برنامه ها معنوی همواره موجب ایجاد شور و نشاط معنوی که از ملزومات اجرای موفق فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه در بین دانش آموزان است، مورد استقبال بوده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با تاکید بر اهمیت توسعه برنامه های فرهنگی، معنوی و قرآنی به عنوان یک فعالیت فرهنگی و تربیتی، افزود: بر این اساس برپایی نماز جماعت و محفل انس با قرآن با استقبال دانش آموزان هلال احمری در مدارس استان همراه بود.

مصباحی بیان کرد: خدمات بشردوستانه کانون دانش آموزی هلال احمر در روزهای آغازین ماه مبارک رمضان از تعمیر صندلی های فرسوده تا جمع آوری و کمک به سیل زدگان از دیگر برنامه های این کانون به شمار می رود.

وی با تشریح ابعاد مختلف فعالیت های فرهنگی در خدمت به دیگران و اهداف اجرای این طرح ها، خاطرنشان کرد: اقدام به برگزاری چنین برنامه هایی در هلال احمر؛ نخست، کسب رضایت پرودگار متعال و در درجه دوم ترویج تعالیم دینی در راستای اهداف انسانی جمعیت هلال احمر است.