قدردانی یونسکو از جشنواره صلح و دوستی سازمان جوانان هلال احمر

سازمان آموزشی علمی فرهنگی ملل متحد (یونسکو)در نامه ای از برگزاری جشنواره صلح و دوستی سازمان جوانان هلال احمر قدردانی کرد.

در این نامه آمده است ” از این سازمان در برگزاری ششمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین المللی نقاشی با موضوع صلح و دوستی قدردانی می شود و آرزوی برگزاری جشنواره ی موفق را برای سازمتن جوانان هلال احمر داریم.
با توجه به رویکرد جشنواره بر شعار صلح و دوستی که یکی از اهداف اصلی سازمان یونسکو است از سازمان جوانان مراتب قدردانی و سپاس به عمل می آید.
با افتخار پوستر جشنواره سازمان جوانان هلال احمر را در سفارت خانه تهران به اشتراک گذاشته می شود.

ششمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین المللی نقاشی با موضوع صلح و دوستی به منظور فرهنگ سازی و آموزش فعالیت های امدادی و بشردوستانه با موضوع همیاری، نوع دوستی و کمک در ایام نوروز از روز ۲۵ اسفند ماه جاری و همزمان با اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر آغاز شد. در این جشنواره  کودکان در فضاهای دوستدار کودک در کنار پست های نوروزی  اقدام به نقاشی با عنوان «صلح و دوستی»کردند.  مهلت ارسال آثار این عزیزان به جشنواره تا ۳۱ اردیبهشت ۹۸ سال‌ است.
امسال برای نخستین بار کانون پرورش فکری و معاونت پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در اجرا و برگزاری این جشنواره ملی مشارکت دارند و میزبان برگزاری این دوره از مسابقات استان سمنان است.