معاون جوانان استان خبر داد: با برگزاری جلسه هماهنگی با آموزش و پرورش مرحله استانی المپیاد آماده در استان همدان کلید خورد


جلسه هماهنگی مرحله استانی هفتمین المپیاد آماده با معاونت تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان، مریم پاک‌بین با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مرحله استانی المپیاد آماده گفت: با عنایت به ابلاغ دستورالعمل مرحله استانی هفتمین المپیاد آماده، جلسه هماهنگی با حضور رئیس اداره حوزه سلامت آموزش وپرورش استان ورئیس اداره دانش‌آموزی جمعیت هلال احمر درمحل آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

وی افزود: در این جلسه مقرر گردید دستورالعمل مرحله استانی المپیاد آماده طی نامه‌ای به مناطق و ادارات آموزش و پرورش شهرستانهای تابعه ابلاغ شود.

معاون جوانان استان در ادامه جلسه با اشاره به اهداف این برنامه اظهار داشت: توسعه و ترویج ظرفیت‌های خودامدادی در بین دانش‌آموزان وساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران مبتنی بردانش‌آموزان از مهمترین اهداف مرحله استانی المپیاد می‌باشد.

پاک‌بین تصریح کرد: مرحله استانی المپیاد آماده با تاکید بر آموزش و همسان‌سازی قبل از اجرای مسابقه بر مبنای منبع آموزشی جهت جلوگیری از تضییع حقوق دادرسان است.

رییس اداره سلامت آموزش وپرورش استان نیز ضمن استقبال از برگزاری این المپیادگفت: با بررسی‌های بعمل‌آمده هفتمین مرحله از طرح ملی دادرس ومرحله مقدماتی المپیاد آماده با تعامل بسیارخوب جمعیت هلال احمر در شهرستانهای تابعه به نحو مطلوب اجرا شد.

فرضیان برگزاری جلسات باز‌آموزی را برای تیم‌های برتر استان جهت اعزام به مرحله کشوری المپیاد ضروری دانست وخاطرنشان کرد: حوزه سلامت آموزش و پرورش در سراسر استان آماده است هرگونه همکاری در برگزاری دوره‌های باز‌آموزی این تیم‌ها داشته باشد.