مرحله استانی المپیاد آماده در ۹ استان برگزار شد

رئیس سازمان جوانان گفت: مرحله استانی المپیاد آماده در ۹ استان برگزار شد و در ۲۲ استان دیگر هم بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اعلام این خبر گفت: این رقابت ها با حضور تیم‌های ۱۴ نفره که تیم‌های برگزیده شهرستان‌های خود بودند آغاز شده است و هم‌اکنون ۸۰۰ تیم آماده در قالب ۴۰۰ تیم از دختران و ۴۰۰ تیم از پسران باهم رقابت می‌کنند تا در نهایت ۶۲ تیم برتر استان‌های مختلف در دو بخش دختران و پسران برای شرکت در مرحله کشوری المپیاد آماده مشخص شود.

شهاب الدین صابونچی با اشاره به اینکه هفتمین دوره طرح ملی دادرس در بیش از ۸ هزار مدرسه برگزار شد و بالغ بر ۲۰۰ هزار دانش آموز در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ آموزش دیده اند، افزود: هفتمین مرحله مقدماتی المپیاد آماده که شامل درون مدرسه ای، ناحیه ای و شهرستانی هم هست در تمامی شعب برگزار شده است.


طرح ملی دادرس یا مهارت آموزی دانش آموزان در روزهای سخت، هفت سال است که به صورت مستمر در حال برگزاری است هدف از برپایی این دوره های آموزشی برای دانش آموزان این بوده است که در حین خطر آمادگی لازم را داشته باشند و در وهله ی اول محافظ جان خود باشند و تواناتی نجات جان همکلاسی ها و خانواده هایشان را داشته باشند.

صابونچی با اشاره به اینکه در این دوره از طرح بر یکسان سازی داوران و استفاده از داوران جوانی که آموزش دیده اند، تاکید شده است خاطرنشان کرد: با استفاده از فرم های یکسان داوری که در سراسر کشور توزیع شده است برای این یکسان سازی بیشتر و بهتر این داوران قدم برداشته ایم. و همچنین در کنار آموزش های امدادی که در این طرح دادرس به دانش آموزان داده می شود، مسابقات و طرح های فرهنگی و ورزشی دیگری نیز اجرا می شود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر درباره تمدید تفاهم‌‌نامه هلال احمر با آموزش و پرورش هم گفت: پیش‌نویش این تفاهم‌نامه نهایی شده و در آینده نزدیک به امضای وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمعیت هلال احمر خواهد رسید.

شهاب الدین صابونچی درباره تمدید قرارداد با آموزش پرورش افزود: در تفاهم‌نامه جدید رویکردها و نیازهای جدیدی که در جامعه وجود دارد به ویژه برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان و آماده سازی آنها برای آمادگی در برابر مخاطرات جدیدی همچون سیل لحاظ می‌شود چون نیاز داریم دانش‌آموزان آماده باشد و این موضوع جزو مفادی است که به تفاهم‌نامه اضافه شده است و در آینده نزدیک به امضا می‌رسد. چرا که در این چند سال اخیر شاهد اقدامات امدادی بسیاری از سوی دانش آموزان در مواقع خطر بوده ایم. در حادثه اخیر سیل خوزستان دادرسان بسیاری در برپایی اردوگاه های اضطراری در بعضی از شهرستان ها برای حادثه دیدگان نقش داشتند.