درخشش تیم سحر اعزامی استان آذربایجان غربی در مناطق آسیب دیده از سیل استان لرستان

تیم حمایت روانی(سحر) استان آذربایجان غربی متشکل از ۱۸ نفر از اعضای فعال و با تجربه در زمینه خدمات پس از بحران بودند که به مدت ۸ شبانه روز در شهرستان پلدختر استان لرستان خدمات بهداشتی، حمایتی، امدادی و ... ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ مدیر عامل این جمعیت با اعلام این خبر گفت: بعد از هر گونه بلایا، حوادث و بحرانی، مردم منطقه آسیب دیده به علت قرار گرفتن در وضعیت نامساعد روحی روانی دست به اقداماتی همچون خودکشی، مصرف مواد و رفتارهای غیر عادی می زنند و در نتیجه نیاز به حمایت هایی روانی از سوی دولت پیدا می کنند.

سعید رهبر سوره افزود: تیم سحر اعزامی استان آذربایجان غربی به مدت ۸روز در شهرستان پلدختر استان لرستان مشغول به فعالیت بودند و با ارائه خدمات روحی روانی در بین آسیب دیده ها، تأثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی مردم ایفا کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: بعد از بلایا مردم آسیب دیده امید به زندگی خود را از دست می دهند و احساس می کنند به آخر خط رسیده اند. ولی هلال احمر همیشه یار و یاور مردم در روزهای سخت بوده و بلافاصله تیم های سحر در منطقه حضور پیدا خواهند کرد وی در ادامه افزود امیدوار هستیم که هلال احمر بخشی از آلام مردم خونگرم و عزیز مناطق آسیب دیده از سیل کشور، خصوصا استان لرستان را که در اثر این بحران متأثر شده اند را، با خدماتن ارزنده خود تسکین بخشد.

معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی نیز در خصوص اعزام تیم های سحر گفت: این تیم متشکل از ۱۸ نفر از اعضای فعال و با تجربه در زمینه خدمات پس از بحران بودند که به مدت ۸ شبانه روز در شهرستان پلدختر استان لرستان خدمات بهداشتی، حمایتی، امدادی و … ارائه کردند.

نجف آذرنیوتور افزود: تلاش در جهت تسکین آلام بشری همواره یکی از وظایف اصلی جمعیت هلال احمر بوده و در همین راستا به جهت پیشگیری و کاهش عوارض روانی و اجتماعی جامعه آسیب دیده از حوادث و بلایا، تیم های سحر به منطقه آسیب دیده اعزام می شوند.

وی با توجه به ضرورت تأمین نیاز های معیشتی مردم آسیب دیده از سیل، محور فعالیت تیم اعزامی در روزهای آغازین حضور در منطقه پلدختر را توزیع اقلام مورد نیاز مردم، ثبت اطلاعات دفترچه خانوار، فعالیت در انبار مرکزی جمعیت هلال احمر شهرستان پلدختر و پاکسازی محیط اردوگاه از زباله به منظور حفظ سلامت مردم و بهداشت محیط عنوان کرد.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. عسگرزاده says:

    ممنون از زحمات ارزشمند هلال احمریهای اذربایجان غربی

Comments are closed.