دیدار نماینده ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی

به دنبال کسب نخستین سهمیه بازی‌های المپیک 2020 توکیو توسط « نجمه خدمتی» تیرانداز برجسته بیرجندی که در روز نخست رقابت‌های تیراندازی جام جهانی انجام شد، «محمد رحیم شهریاری» مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از افتخارآفرینی و درخشش این بانوی عضو داوطلب سازمان جوانان هلال احمر استان تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، وی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال احمر اظهار کرد: جوانان سرمایه بزرگ و ارزشمند هلال احمر هستند که در شرایط موجود به عنوان سرمایه اصلی سازمان از ظرفیت آنان استفاده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: اگر حادثه‌ای اتفاق بیافتد در عملیات‌های امداد و نجات و جمع آوری کمک‌های مردمی بهترین ظرفیت جوانان هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی به هموطنان خدمت رسانی می‌کنند.

به گفته وی تمام اعضای خانواده خدمتی به جمعیت هلال احمر وابستگی دارند و ما مدیون زحمات آنان هستیم لذا باید این ظرفیت را غنیمت بشماریم و ارتباط تنگاتنگی بین معاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با « نجمه خدمتی» این بانوی افتخارآفرین و ورزشکار برقرار باشد تا از این ظرفیت بزرگ استفاده حداکثری در سطح ملی و استانی ببریم.

شهریاری با اشاره به خدمات ارزنده و خالصانه پدر این بانوی قهرمان و وزرشکار خراسان جنوبی در جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، ادامه داد: خدمات داوطلبانه ایشان قابل حساب و کتاب نیست و به هیچ زبانی نمی توان از این خدمات ارزنده تقدیر کرد.

وی تاکید کرد: وظیفه خود می دانیم این شرایط را حفظ و ارتقا دهیم تا از این ظرفیت در حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استفاده کنیم.

«فائزه موهبتی» معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در این جلسه ضمن تبریک موفقیت «نجمه خدمتی» و کسب نخستین سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰، گفت: ایشان از ‌سال ۸۸ عضو این سازمان است و در کانون‌های دانش‌آموزی سازمان جوانان هلال‌احمر فعالیت کرده است.

وی با اشاره به اینکه این بانوی قهرمان تیراندازی ایران با وجود فعالیت های بسیار هیچ گاه جمعیت هلال احمر را رها نکرده است، افزود: نام هلال احمر را در بحث های که شاید ارتباطی با کارشان نداشته است زنده نگه داشتند و قدردان زحمات این بانوی قهرمان هلال احمری هستیم.

گفتنی است «نجمه خدمتی» در فینال تفنگ بادی مسابقات تیراندازی جام جهانی چین با قرار گرفتن در جایگاه پنجم جهان، اولین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را برای ایران کسب کرد.

«مهدی خدمتی» امروز در مراسم دیدار «محمد رحیم شهریاری» مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با دخترش «نجمه خدمتی» بانوی تیرانداز المپیکی استان، اظهار کرد: یکی از افتخارات ما این است که هلال احمری هستیم و معتقدم که جمعیت هلال احمر یک نهادی است که بدور از مسائل و حواشی سیاسی به دنبال ترویج صلح، دوستی و کاهش آلام بشریت است.

وی با تاکید بر اینکه افتخاری بالاتری از این نیست که انسان بتواند برای کمک به همنوعان و بشریت گام مثبتی بردارد، گفت: در دوران دفاع مقدس به عنوان امدادگر با لباس هلال احمر در جبهه ها حاضر شدم و این یکی از افتخاراتم است.

پدر بانوی المپیکی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت خود به‌ عنوان مربی و امدادگر در جمعیت هلال‌احمر استان، ادامه داد: همچنین در زلزله بم و گزیک و بسیاری از حوادث با انگیزه داوطلبانه که اصل فعالیت هلال احمر است برای خدمت رسانی و امدادرسانی به مردم حضور یافتم.

خدمتی تاکید کرد: بنا به گفته مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی دخترش« نجمه خدمتی» کم صحبت می‌کند اما عمل می‌کند.

«نجمه خدمتی» عضو ۲۲ ساله سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر استان خراسان‌جنوبی از ‌سال ۸۸ عضو این سازمان است. این بانوی هلال احمری و تیرانداز المپیکی خراسان جنوبی در فینال مسابقات تیراندازی تفنگ بادی بانوان جام جهانی پکن در جایگاه پنجم رقابت ها ایستاد و نخستین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

گفتنی است، خدمتی در مرحله نهایی رقابت‌های آزاد قهرمانی تیراندازی با تفنگ بادی سال ۹۷ بانوان کشور با گردن‌آویز طلا بر سکوی نخست این ماراتن ملی ایستاد و از سوی کمیته فنی فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن در ترکیب تیم ملی قرار گرفت.

خدمتی پیش از این مدال طلای قهرمانی مسابقات آسیایی چین، نشان نقره رقابت‌های آسیایی کویت و کسب سهمیه المپیک، مقام چهارم المپیک نوجوانان چین، رتبه چهارم مسابقات قهرمانی جهانی اسپانیا، مدال نقره مسابقات آزاد اروپایی آلمان و مقام پنجم رقابت‌های جام جهانی کره‌جنوبی را به دست آورده است.