بهره مندی ۶۱۰ خانوار روستایی لرستان از خدمات تیم سحر جمعیت هلال احمر گیلان

تیم سحر جمعیت هلال احمر گیلان با استقرار در 6 روستای پل دختر لرستان به کودکان و نوجوانان 610 خانوار این روستاهای آسیب دیده خدمات آموزشی ، فرهنگی و حمایت روانی ارایه کرد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : تیم سحر، تیم های آموزش دیده و متخصصی هستند که پس از بلایای طبیعی و بحران ها در محل حادثه حاضر و با بررسی وضعیت روانی مردم اقدام به اجرای برنامه های حمایتی و آموزشی و فرهنگی  می کنند.

وی افزود : تیم سحر جمعیت هلال احمراستان گیلان  شامل مددکار اجتماعی ، مربی کمک های اولیه روانشناختی PFA، کارشناسان فرهنگی و ورزشی  با برگزاری مسابقات ورزشی ، جنگ شادی و بازی ،آموزشهای کودکانه نسبت به ارایه خدمات حمایتی و روانی اقدام نمودند .

امید عظیمیان معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت : این تیم ۴ روز در روستاهای بابا خوارزم ، هلوس ، چاله ، چم مهر بالا و چم مهر پایین و میدان بزرگ حضور داشتند با  حضور کودکان و نوجوانان در مدارس و مساجد روستا و دریافت  خدمات لازم ، در صورت آسیب روانی از حادثه اخیر، شناسایی و به مرکز درمانی جمعیت هلال احمر واقع در خرم آباد معرفی شدند .

وی با اشاره به آسیب پذیر بودن کودکان و زنان در حوادث گفت  : جمعیت هلال احمر بعنوان متولی آموزش عمومی در کنار سایر وظایف خود سعی می کند با تشکیل تیم های امدادی و حمایت روانی که در حال حاضر با اجرای طرح سحر در سازمان جوانان اجرا می شود از صدمات روانی ناشی  از حوادث بکاهد  .