- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

حضور جوانان هلال احمر استان یزد در دوره بومینو پلاس

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید جواد میرحسینی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : ورود سازمان جوانان هلال احمر به عرصه هایی همچون آموزش استارتاپ ها و کارآفرینی، بخشی از وظایف جمعیت بازخوانی خواهد شد و در اذهان عمومی هلال احمر فقط امدادونجات نقش نخواهد بست.

وی موضوع کارآفرینی را یکی از موضوعات مهم در چند دهه ی اخیر عنوان کرد و افزود: موج جدیدی از سیاست های کارآفرینانه در اکثر کشورها ایجاد شده است که توسعه فرهنگ کارآفرینی، انجام حمایت های لازم از کارآفرینان، ارائه آموزش های مورد نیاز و انجام تحقیقات و پژوهش های لازم در این زمینه، در کشور الزامی است.

میرحسینی گفت: این دوره با هدف گسترش فرهنگ کارآفرینی، ترویج مهارت های کارآفرینانه، کمک به معضل اشتغال، توسعه کسب و کارهای نوپا و نوآورانه برگزار شد.

معاون امور جوانان هلال احمر استان یزد بیان داشت : اعضایی که طرح و ایده آنها در دوره قبل به عنوان ایده برتر انتخاب شده است در این دوره حضور دارند و اعضایی که در این دوره ایده و طرحشان به عنوان طرح منتخب انتخاب شود، به دوره آموزشی مربیگری کارآفرینی راه پیدا خواهند کرد .

وی افزود: هدف جمعیت هلال احمر از آموزش راه اندازی کسب و کار این است که بتواند از ظرفیت جوانان در راستای آشنایی آنها با مفاهیم کار آفرینی و مبانی کسب و کار استفاده کرده و جوانانی کار آفرین برای راه اندازی کسب و کار جدید تربیت شوند.

لازم به ذکر است از بین ۶ تیم حضور یافته از ۴ استان ،  دو تیم اعضا جوانان هلال احمر استان یزد توانستند مقام اول و سومی را کسب نمایند.