تاکید بر نقش جوانان هلال در ارتقای سطح تاب‌آوری جامعه

ششمین جلسه شورای مرکزی مجمع دبیران کانون های دانشجویی و جوانان استان خراسان رضوی با حضور اکثریت اعضا امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ مدیرعامل هلال احمر استان در این نشست ویژه گفت: افزایش سطح آگاهی و آمادگی مردم و بالارفتن تاب‌‌آوری عمومی با پیگیری و تلاش جوانان و عزمی همگانی ممکن است.

دکتر سید مجتبی احمدی، با اشاره به اصول هفت گانه نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در جمع دبیران کانون‌های دانشجویی جوانان استان، افزود: فردی مانند هادی غروی که نشان جهانی فلورانس نایتینگل را از صلیب سرخ گرفته در جنگ حاضر می‌شود از خون خودش با سرنگ برای نجات جان خلبان عراقی استفاده می‌کند و او را نجات می دهد.

وی افزود: در قرآن کریم شرط نجات انسانها حضور افرادی استغفارکننده عنوان می‌شود و در جامعه بشری هم افراد مومن و نوعدوست و اهل صدق و صفا و سلامت باعث نجات همگان و نسلها و نزول رحمت الهی می‌شوند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی تاکید کرد: در سیل اخیر ما آماده نبودیم و رویکرد پیشگیرانه نداشتیم و طبیعت را تخریب کرده بودیم و باوجود تخریب‌ها از دیدن نعمات و رحمت الهی به کلی غافلیم.

وی ادامه داد: مخاطبان سازمان جوانان هلال احمر از طفل مهدکودک تا دانش‌آموز و دانشجو و طلبه متنوع است و هر جوانی که در ابعاد مختلف وارد جمعیت هلال احمر می‌شود و با آموزه‌های آن آشنا می‌شود عملا گام در راه تاب‌آوری جامعه بر می‌دارید.

همچنین علیرضا معین زاده، معاون امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی با تبریک هفته جوان و قدردانی از زحمات یک ساله اعضای مجمع از دبیران مجمع مرکزی استان به عنوان نمایندگان اعضای جوانان برای پیگیری مطالبات جوانان و یک فرصت برای مشارکت اعضا در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی‌های جمعیت هلال احمر یاد کرد.

وی افزود: با پیگیری و برنامه‌ریزی انجام شده تاکنون در ۱۳۷ کانون دانشجویی و جوانان، طلاب و روستایی استان انتخابات برگزار شده است.

معاون امور جوانان هلال احمر استان گفت: با استفاده از ظرفیت مجمع دبیران و پیگیری های انجام شده در سال گذشته شاهد اجرای فعالیت‌های خوبی با مشارکت اعضای جوانان بودیم و این نشان‌دهنده یک حرکت رو به رشد و دیده‌شدن اعضای جوانان در جمعیت هلال احمر هستیم.

وی تاکید کرد: جوانان نقش ویژه ای در ارائه خدمات جمعیت هلال احمر دارند و در نوروز امسال شاهد ارائه خدمات توسط جوانان عزیز در پست های نوروزی و همچنین در امدادرسانی و جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث سیل اخیر کشور بودیم.

معین‌زاده از اعضای مجمع خواست که نسبت به تدوین برنامه‌های مناسبتی سال ۱۳۹۸ در این جلسه و در چند روز آینده اقدام نمایند و برنامه ها را برای ابلاغ در اختیار این معاونت قرار دهند.