گفتگو با سامان جعفر پور و علی مهر آروان خالق ثبت لحظه های شادی آفرین از جنس داوطلب در تیم سحر اعزامی به منطقه شوشتر استان خوزستان

خدمت داوطلبانه جوانان هلال احمر استان فارس در تیم سحر نشانی از مهرورزی و اصل بشردوستانه بودن فعالیت های جوانان در سیل خوزستان  بهانه‌ای شد تا با دو تن از آنها که به قولی با چهره مهربانشان خالق آرامشی از جنس مهربانی بودند گفت‌وگوی کوتاهی داشته باشیم در این گفتگو شاید از این بابت که سختی هایی را با‌هم تجربه کرده اند یکی می‌گوید و آن یکی به کلمه‌ها جان می‌دهد. حتماً از این بابت که برای تک‌تک داستان‌ها که از سیل گفته میشود، اشک ریخته ایم. کنار هم بغض کرده ایم ، اما باز هم با‌همه دست روی زانو از جا بلند شده اند و برای ایجاد ارامش در مناطق سیل زده کشورمان ایران که تا پای جان پای دین و ایمان و وطنشان مانده‌اند تلاش کنیم؛ آن‌چه در ادامه می‌آید، بخشی از این گفت‌وگو است.

سامان جعفر پور و علی مهر آوران دو عضو فعال جمعیت هلال احمر استان فارس که به ترتیب دبیران کانون های جوانان در شهرستان های استهبان و نی ریز در مرکز استان فارس با جمعیت هلال احمر همکاری دارند.

   از چه سالی وارد جمعیت هلال‌احمر شد‌‌ه‌اید؟
جعفر پور: از ‌سال ۹۳
مهر آروان: ‌سال ۹۰

کمی از خودتان بگویید:

جعفر پور: بنده سامان جعفر پوراز سال ۱۳۹۳ بعنوان عضو جوان وارد جمعیت هلال احمر شده ام و تا کنون با گذراندن دوره های مختلف اموزشی نجاتگر دوم جمعیت هلال احمر شهرستان استهبان هستم .عضو تیم سحر در منطقه کرمانشاه بعنوان اولین تجربه کاری پس از بلایا بوده و در سیل هموطنانمان در استان خوزستان نیز شرکت داشته ام.

مهر اوران: من علی مهر اوران از سال ۱۳۹۰ بعنوان دبیر دانشجویی در دانشگاه دولتی جهرم به طور رسمی  وارد هلال احمر شده ام و چندین بار در قسمت های مختلف فعالیت کرده ام . دبیر کانون دانشجویی، سرتیم طرح نوروزی، مربی کمک های اولیه، جوان برترو سایر القاب و عنواوینی که در سازمان جوانان دریافت کرده ام و تنها به این بسنده میکنم که افتخاتر فعالیت داوطلبی را چندین سال است که در سازمان جوانان و شهرستان نی ریز برای خود به ارمغان دارم.

   چرا برای فعالیت های داوطلبی هلال احمر تلاش میکنید؟
جعفر پور: فعالیت های داوطلبانه برای تخلیه نیاز هر انسانی که میل به عبودیت دارد لازم ست و کمک رسانی به مردم گرفتار انسان از نظر روحی در وضعیت مناسبی قرار میدهد و به زندگی ادم رنگ خوبی میبخشد.

مهر اوران: تلاش برای تسکین الام بشری ، شعاری بوده و هست که من را پایبند هلال احمر کرده و فعالیتهایم را با عشق ادامه میدهم.

  از سیل بگویید؟
جعفر پور: حضور بعنوان تیمی که برای ایجاد ارامش خاطر و کم کردن مسایل مشکلات و حوادث روانی پس از بلایا وارد سیل شده کمی سخت تر از انجام سایر کمک رسانی است چرا که ما باید با عشق کارمان را انجام دهیم و با دل پیش بریم تا با همدلی با سیل زدگان در این راه پیروز باشیم.

مهر آوران: سیل واقعه مخرب سال ۱۳۹۸ بود که در کشور عزیمان ایران وارد شد و من در زمانی که در بین مردم بودم با جان و دل درک کردم فاجعه ای که تنها چیزی از مردم باقی مانده بود لباس تن شان بود.

فعالیت تیم سحر را چکونه می دیدید؟

سامان جعفر پور: لحظه ورد به منطقه سیل زده کمی سردرگم بودیم ولی با مدیریت علمی مهندس تجلی معاون امور جوانان هلال احمر فارس بعنوان سرپرست تیم اعزامی و حضور دلگرم کننده ایشان در کنار بچه ها کار برایمان آسان تر شد وتیم حمایت روانی در بلایا در حالی وارد منطقه شوشتر شد که با کوله بار تجربه ای که دوستان داشتند توانستیم لبخند شادی آفرینی برای کودکان سیل زده در خاطرشان حک کنیم.

مهر آروان : ارزیابی از تیم سحر را میتوان به زمانهایی دور تر موکول کرد زمانهایی که ما وراد شدیم ، ناراحتی و اظطراب در کودکان موج زده و عمل به اهداف و در نهایت با حضور حداقل نیمی از کودکان مظرب از سوانح توانستیم ارامشی هر چند کوچک را در خاطر کودکان بیافرینیم.

کلام آخر:

جعفر پور: با جان و دل اماده ام برای ثبت لبخندی از جنس مهربانی

مهر اوران : در کنار زندگی مشترکی که آغاز کرده ام رمز پیروزی ام را انجام خدمت داوطلبانه قرار داده ام و تا اخر در کناتر هلال احمر می مانم.

حسن ابدان – رابط خبری استان فارس