رئیس سازمان جوانان هلال احمر در مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا: شرکت در دوره‌های هلال احمر برای دانش‌آموزان بسیار مفید است

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: شرکت در دوره‌های هلال احمر برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان بسیار مفید است.

مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا، امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد. جشنواره دانش‌آموزی سینا از پنج‌شنبه ۲۹ فروردین‌ماه در کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دانش‌آموزان سراسر کشور آغاز شده بود.
شهاب‌الدین صابونچی در این مراسم اظهار کرد: جمعیتی دو برابر ظرفیت سالن در اینجا جمع شده که نشان از استقبال خوب از جشنواره دانش‌آموزی سینا دارد.
وی افزود: هلال احمر به‌عنوان یک خدمت‌کننده، در این جشنواره مشارکت کرده است. در روزهای اخیر شاید بیش از هر زمانی نام هلال احمر را در رسانه‌ها شنیده‌اید و امیدوارم که بتوانیم بچه‌ها را از سنین پایین با هلال احمر آشنا کنیم.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: شرکت در دوره‌های هلال احمر برای دانش‌آموزان و همچنین خانواده‌های آنان بسیار مفید خواهد بود.
صابونچی در پایان خاطرنشان کرد: دو هفته دیگر رویداد بزرگی خواهیم داشت و دعوت می‌کنم هر فردی که پیشنهادی برای هلال احمر دارد، حتماً ما را در جریان قرار دهد و کمک‌مان کند.

جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا به عنوان رویداد بزرگ علمی در روز‌های ۲۹ تا ۳۱ فروردین ماه در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد با حضور بیش از  دانش آموز برگزار شد.

سعید بابایی معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر ضمن ارائه گزارشی از این جشنواره گفت: کانون های  دانش آموزی جوانان هلال‌احمر بعنوان یکی از مشارکت کنندگان در این جشنواره بین الملی برای گسترش فعالیت‌های دانش آموزی حضور پیدا کرد. همچنین در این نمایشگاه برنامه‌ها و پروژه‌های دانش آموزی در حال اجرا با هدف ایجاد انگیزه و آشنایی برای دانش آموزان معرفی شد.

وی اضافه کرد: هدف از مشارکت سازمان جوانان در این نمایشگاه گسترش فرهنگ امدادرسانی در بین دانش ‏آموزان، ایجاد زمینه‏‌های ظهور خلاقیت و توانایی ‌های بالقوه دانش‏آموزان و شناسایی استعدادهای نوجوان و هدایت و حمایت از آنها، برای به کارگیری آنها در امور بشر دوستانه و ایجاد روحیه همیاری و مشارکت با نهاد مردمی هلال احمر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: آشنایی دانش آموزان با فعالیت‌های کانون های دانش آموزی هلال احمر، زمینه ی را فراهم کرده تا دانش آموزان در مقاطع بالاتر تحصیلی در حوزه های تخصصی و مهارت هایی که در اختیار دارند بتوانند همراه سازمان جوانان باشند.