معاون سازمان جوانان هلال احمر در گفت و گو با ایرنا: ۲۰هزار بسته حمایتی بین دانش ‌آموزان سیل‌ زده لرستان توزیع می شود

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از توزیع20 هزار بسته حمایتی شامل 10 هزار بسته نوشت ‌افزار و 10 هزار جعبه کمک ‌های اولیه بین دانش ‌آموزان مناطق سیل ‌زده لرستان خبر داد.

علی گنج کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، با اعلام این مطلب اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و همکاری بانک آینده در راستای مسئولیت اجتماعی این نهاد، این بسته های حمایتی از امروز بین دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در مناطق سیل‌ زده استان لرستان توزیع می ‌شود.
وی توضیح داد: ۱۰ هزار بسته‌ لوازم ‌التحریر و نوشت افزاری که قرار است در میان دانش ‌آموزان مقاطع تحصیلی (ابتدایی) مناطق سیل زده توزیع شود از بسته های لوازم ‌التحریر باکیفیت تولیدات داخلی مناسب است که توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر در قالب تیم‌های سحر(ساماندهی حمایت اجتماعی و روانی) به مدارس برای تحویل به دانش‌آموزان اهدا خواهد شد.
معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر اضافه کرد: به دنبال سیلاب اخیر در لرستان بسیاری از دانش آموزان مناطق سیل‌ زده لوازم آموزشی خود را از دست دادند که به همین منظور سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با حمایت بانک آینده ۲۰ هزار بسته آموزشی و جعبه کمک‌های اولیه را تهیه و به لرستان ارسال کرده است.
گنج کریمی تصریح کرد: امیدواریم با توزیع این اقلام بخشی از نیاز آموزشی دانش آموزان مناطق سیل زده مرتفع شود و همچنین زمینه‌ ای برای کاهش استرس‌های کودکان و نوجوانان فراهم شود.
وی افزود: با توجه به اینکه یکی از تشکل های مهم دانش آموزی و دانشجویی در سطح کشور هستیم، نیاز است تا بیشتر به دانش آموزان و به خصوص آنانی که در مناطق سیل زده زندگی می کنند، توجه داشته باشیم.
سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان قدیمی ‌ترین نهاد کشور که با بیش از ۷۱ سال عمر در عرصه‌ خدمت به جوانان برنامه ‌ریزی و تلاش می‌‌ کند، لازم است تا راه های جذب متعدد و متنوعی را با وجود بیش از بیست میلیون جوان در کشور داشته باشد تا بتواند همه گروه های مخاطب و متقاضی ورود به جمعیت هلال احمر را جذب و تحت پوشش قرار دهد؛ در این راستا معاونت دانشجویی و جوانان این سازمان مسئولیت جذب و سازماندهی فعالیت اعضای ۱۸ تا ۲۹ ساله را در قالب کانون های مختلف عهده دار است.
فعالیت های معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر منطبق بر برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر و اهداف چهارگانه این جمعیت شامل تلاش برای تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها، کوشش برای برقراری صلح و دوستی و همچنین حمایت از سلامت و زندگی انسان ها و همچنین استراتژی YES – Youth Engagement Strateg فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، است.
در پی وقوع بارش‌های سنگین و کم‌سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب ‏غربی ‏کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شده است و در این میان استان های گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شده‌ اند.