گردهمایی ورزشکاران و هنرمندان به بهانه تختی؛ ولی برای کمک به هموطنان سیل زده

به مناسبت روز میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام (روز جوان) گردهمایی با همکاری وزارت ورزش، جوانان جمعیت هلال احمر، کمیسیون ملی یونسکو و کمیته ملی پارالمپیک در روز چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه در کتابخانه بازار بزرگ ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ هدف از برگزاری این گردهمایی اعلام شد؛ گرامیداشت یاد و نام جهان پهلوان تختی و بزرگداشت خصلت پهلوانی ایشان که در زلزله بویین زهرا با کمک جوانمردانه خویش سبب ماندگاری در اذهان ملت ایران شدند.
این روزها با توجه به اتفاقاتی که ناشی از سیل برای هموطنان ما پیش آمده است جمعی از ورزشکاران و هنرمندان به بهانه اکران فیلم غلامرضا تختی گرد هم آمدند تا با حضور و حمایت شان قدری از آلام و رنج متحمل شده به هموطنان سیل زده را بکاهند.
شهاب الدین صابونچی رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان در این مراسم حضور داشتند.
علیرضا حیدری، مجتبی جباری، بهنام بانی، حمید هیراد، مهدی محمد نبی_ عضو هیئت مدیره پرسپولیس، بهداد سلیمی، عباس جدیدی، حمید سوریان، حسن آهنگران، افشین بیابان‌گرد، منصور برزگر، بهنوش طباطبایی، سعید ملکان، ماهور الوند، امیر نوری و اشکان اشتیاق از چهره‌های ورزشی و هنری برجسته در این گردهمایی بودند.
در این گردهمایی با تأسی از سنت گلریزان در ورزش پهلوانی باستانی بلیط فیلم سینمایی “غلامرضا تختی” بین ۹ تا ۳۰ میلیون تومان فروخته شد. مبلغ دریافت شده از فروش این بلیط‌ها در مناطق سیل زده هزینه می شود.
نماینده کمیسیون ملی یونسکو در سخنانی کوتاه بیان کرد، همکاری سازمان هلال احمر با کمیته مدیریت دگرگونی های اجتماعی که آقای دکتر صابونچی از اعضای این کمیته هستند، نشان دهنده ی حمایت و همکاری یک نهاد بین المللی در کنار ملت ایران است، که با استفاده از دو بازوی مهم تخصصی علمی و اجرایی سعی دارد در این روزهای حساس همدلی و همکاری خود را اعلام دارد.
در ادامه شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ضمن ابراز تقدیر از برگزارکنندگان و تمامی ورزشکاران و هنرمندانی که با حضور خود سبب حمایت از برگزاری این گردهمایی غرورآفرین شدند، تشکر کرد.
وی اظهار کرد: حجم خسارت‌های وارد شده بسیار عمیق است و نیازمند استمرار کمک رسانی از تمامی نقاط ایران هستیم و کمک هایی که در این گردهمایی به دست می‌آید می‌تواند گوشه‌ای از این خسارت‌ها را جبران کند.
رئیس سازمان جمعیت جوانان هلال احمر افزود طبق آمار رسمی که به تازگی به دست آمده است بالغ بر ۸۰ هزار مسکن در این حادثه دچار تخریب شدید شده اند که علاوه بر کمک‌های دولتی برای بازسازی و تجهیز ابتدایی این مسکن ها نزدیک بر ۴۰۰ میلیارد تخمین زده شده است.
صابونچی با بیان اینکه شفافیت آمار اطلاعات از اصول اصلی جمعیت هلال احمر در قبال اعتماد مردم است افزود: لازم به ذکر است که تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۴۸ میلیون تومان ارزش کمک های غیرنقدی است که از سوی مردم به امانت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه طبق برآوردات مالی انجام شده برای رسیدن به حداقل میزان هزینه لازم جهت جبران خسارات به وجود آمده، بسیار فاصله داریم و این امر جز با همکاری و اعتماد همیشگی مردم به هلال احمر به عنوان یک نهاد غیر دولتی و مردمی میسر نیست گفت: هلال احمر می‌کوشد تا پلی باشد بین دستهای شما و دستهای مردمان آسیب‌دیده و نیازمند.
وی در پایان با دو بیت از فردوسی سخنان خود را خاتمه داد: فریدون فرخ فرشته نبود /ز مشک و ز عنبر سرشته نبود/ به داد و دهش یافت این نیکویی /تو داد و دهش کن، فریدون تویی.

در ادامه این مراسم، شرکت کنندگان از مبلغ ۲۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون تومان و کسبه و تجار بازار بزرگ ایران از ۱۵ تا ۶۰ میلیون تومان به این حرکت مردمی و خدا پسندانه کمک کردند و جمع کمک های مردمی به ۲۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال (۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان) رسید.