هم دردی اعضای جوانان کانون های هلال احمر خراسان جنوبی برای جمع آوری کمک به سیل زدگان


معاون جوانان هلال احمر خراسان جنوبی از تلاش جوانان استان برای جمع آوری کمک به سیل زدگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ فائزه موهبتی، معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با توجه به سیل اخیری که در استان های خوزستان، گلستان و لرستان داشتیم گفت: با وضعیت وخیمی که برای هم وطنان عزیزمان در استان های سیل زده  به وجود آمده است، از طرف سازمان و همچنین هم فکری اعضا جوانان استان برای شریک شدن در غم  و کمک به سیل زدگان به اتخاذ تصمیمی به سبکی مثمرثمربا همت دبیران و اعضای فعال کانون ها که جمع آوری کمک به صورت نقدی بود پرداختیم.
وی ادامه داد: تقریبا در ۱۷کانون دانشجویی، چادر هایی برای جمع آوری کمک به سیل زدگان بر پا شد و دبیران دانشجویی ما بسیارفعالانه در این چادر ها حضور پیدا کردند و دانشجویان عزیز خیلی خوب وارد میدان شده و کمک کردند.
وی با بیان اینکه کانون های روستایی استان نیزدر این امر خدا پسندانه فعال بودند اظهار داشت: اعضای کانون های روستایی درشهرستان های قاین، خوسف و بیرجند با صندوق های سیار وارد کار شده وبه جمع آوری کمک پرداختند که به عنوان مثال با جمع آوری کمک بیش از ۳۰ میلیون ریالی اهالی یکی ازروستا های شهرستان قاین به نام قومنجان برای ابراز همدردی با هم وطنان  بسیار امیدوارکننده و قابل تقدیر است.
موهبتی با اشاره همکاری کانون های طلاب در حوزه های علمیه استان ادامه داد: حدود ۱۰ روز پیش تعداد۵۰ هزارپاکت با آرم سازمان جوانان و آموزش و پرورش در اختیار اداره آموزش و پرورش استان برای دانش آموزان مدارس برخوردار قرار دادیم که مدیران عزیز و معاونین آموزش و پرورش بسیار خوب همکاری کردند.
وی ضمن تشکر ازهم استانی های عزیز گفت: از اعضا فعال و دبیران کانون های دانشجویی، روستایی، جوانان، طلاب، دانش آموزی و غنچه های هلال که به نوبه خودشان برای ابراز همدردی با هموطنان عزیز تلاش کردند، قدردانی می کنم.