اقدامات اثربخش جوانان جمعیت هلال احمر لرستان در سیلاب اخیر


معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: اعضای جوانان هلال احمر لرستان اقدامات اثر بخشی در امداد رسانی به افراد حادثه دیده را انجام دادند.

حمید جمشیدی اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب در لرستان اعضای جوانان در قالب تیم هایی با همکاری حوزه معاونت امداد و نجات و از طریق پایگاه های طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ضمن هشدار های لازم به مردم مناطق در معرض خطر در شهرستان های استان نقش چشمگیری در کاهش تلفات انسانی داشتند.

وی افزود: بعد از وقوع سیلاب نیز اعضای جوانان به امداد رسانی، جمع آوری کمک های مردمی برای افراد آسیب‌دیده، بارگیری اقلام اهدایی، تفکیک، بسته بندی، توزیع بسته های غذایی و بهداشتی پرداختند که تنها در این بخش بیش از ۲هزار ۲۰۰ نفر روز مشارکت داشته اند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۳هزار و ۵۰۰ نفر روز از اعضای کانون طلاب با همکاری حوزه های علمیه نیز به مناطق آسیب دیده استان اعزام شدند و توانستند به خدمت رسانی بپردازند.

وی تصریح کرد: در سیلاب اخیر که منجر به آسیب دیدن به هموطنان ما در شهرهای مختلف استان شد، اعضای کانون‌های دانش‌آموزی نیز برای نخستین بار در سطح کشور نسبت به حوادث سطح ملی حضور مهم و بسزایی داشتند که در این راستا نیز ۴۰ کانون دانش آموزی استان با بهره گیری از ۵۰۰ نفر روز از اعضای خود عمدتا در بحث پشتیبانی عملیات شرکت داشتند.

جمشیدی بیان کرد: طبق هماهنگی با سازمان جوانان کشور در گام نخست تعداد ۵۰۰ نفر از اعضای جوانان استان‌های همدان، تهران، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، قزوین سمنان، اصفهان و لرستان جهت پاکسازی گل و لای ناشی از سیلاب در شهر پلدختر اعزام شدند که قریب به یکصد منزل مسکونی از مناطق روستایی و شهری را نظافت کردند.

وی گفت: در گام دوم نیز ۳ استان کرمانشاه، مازندران و آذربایجان غربی نیز از دیروز وارد لرستان شدند و در چند روز آینده نیز به بحث امداد و نجات در شهر پلدختر می‌پردازند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: در نظر داریم در گام بعدی اعضای تیم‌های حمایت روانی سحر نیز با حضور در مناطق آسیب دیده فعالیت های خود را آغاز کنند.