معاونین جوانان هلال احمر و ورزش وجوانان هرمزگان به مناسبت هفته جوان باهم دیدار کردند


به مناسبت هفته جوان معاون جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با معاون جوانان و فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان این استان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ، سحر رفیعی بندری معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با مجتبی عامری معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان این استان دیدار و در خصوص فعالیت های حوزه جوانان بحث و تبادل نظر کردند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در این نشست گفت: سازمان جوانان جنعیت هلال احمر از طریق فعالیت‌های بشردوستانه، آموزشی، امدادی و فرهنگی به عنوان درگاه ورودی افراد به جمعیت هلال احمر، توانمندی‌های امدادی و شاخص‌های سلامت جسمی، معنوی و اجتماعی اعضای خود را برای تربیت جوانانی توانمند با روحیه بشردوستی و نوع دوستی به کار می‌گیرد.
سحر رفیعی بندری تصریح کرد: هزار نفر از کودکان،نوجوانان وجوانان استان در قالب کانون های غنچه ها،دانش آموزی،دانشجویی،طلاب،روستایی،جوانان در سطح استان هرمزگان فعالیت می کنند.
معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان هم گفت: برگزاری کارگاههای آموزشی،اردوهای گردشگری،همایش پیاده روی،گفتمان مسئولین با جوانان، غباررویی گلزارشهدا،جشنواره روز جوان و …ازجمله برنامه های این هفته می باشد.
مجتبی عامری بیان نمود: جشنواره روز جوان مقرر شده در هر۱۳شهرستان اجرا شود و از۱۳۰جوان برتر شهرستان و۲۰جوان در استان تجلیل شود.
عامری با توجه به جایگاه ویژه جوانان در توسعه همه جانبه کشور و برای ایجادنگاه ویژه به جوانان ومسائل مربوط به این گروه سنی روز میلاد حضرت علی اکبر”ع” ۱۱شعبان روزجوان نامگذاری شده است و هفته مصادف با ولادت حضرت علی اکبر”ع” در سال براساس مصوبه جلسه نهم شورای عالی جوانان بنام هفنه جوان تعیین گردیده است.
وی افزود: سعی داریم دراین هفته با اجرای برنامه های متنوع در راستای ارتقای نشاط و هویت آفرینی برای جوانان اقدام شود .