هفتمین المپیاد آماده مرحله شهرستانی با حضور ۲۳۸ تیم در استان کرمان برگزار شد


سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان از هفتمین المپیاد آماده مرحله شهرستانی با حضور 238 تیم خواهر و برادر در استان کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: طرح ملی دادرس با هدف سرمایه‌گذاری در راستای تربیت دانش‌آموزان در روزهای سخت و تاب‌آور شدن جامعه در برابر حوادث مختلف توسط سازمان جوانان اجرا می شود.

ابراهیم بابایی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی مدون و مستمر نقش مهمی در آمادگی آحاد جامعه در برابر حوادث دارد.

بابایی با اشاره به برگزاری هفتمین دوره طرح ملی دادرس در ۲۳ شهرستان در استان خاطرنشان کرد: در این دوره بیش از ۱۹ هزار نفر از آموزه های طرح دادرس برخوردار شدند که از این تعداد ۱۱ هزار ۳۵۲ دانش آموز دختر و ۸ هزار ۱۶۲ دانش آموز پسر آموزش دیده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به استقبال رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بردسیر از اجرای طرح ملی دادرس ، ۱۵۰۰ نفر از دانش آموزان متوسطه اول با آموزه های دادرس آشنا شدند و مهارت های لازم را کسب کردند.

وی با اشاره به برگزاری مرحله شهرستانی المپیاد آماده با حضور ۲۳۸ تیم افزود: در مرحله شهرستانی ۱۳۳ تیم خواهر و ۱۰۵ تیم برادر در سراسر استان با یکدیگر به رقابت پرداختند که تیم های برتر جهت حضور در مرحله استانی مشخص شدند.