عطر شمیم انگیز جوانان دیار نرگس ایران در مناطق سیل زده خوزستان پیچید

معاون امور جوانان استان فارس از حضور اعضا تیم فرهنگی اجتماعی این استان در مناطق سیل زده خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر غلامحسین تجلی اظهار داشت: به منظور انجام فعایت های فرهنگی و اجتماعی برای مناطق متاثر از سیل تیم ۱۸ نفره متشکل از رئانشاس و کودکیار به روستاهای شهرستان شوشتر در استان خوزستان اعزام شد.

وی افزود: جوانان استان فارس در اردوگاه های اسکان اضطراری مناطق شعیبیه، گوریه و بنی کاظم مستقر و تا پایان وضعیت عادی و اتمام ماموریت به انجام فعالیت در حوزه فرهنگی و اجتماعی می پردازند.

معاون امور جوانان استان فارس بیان کرد: در این سه اردوگاه ها با تقسیم بندی های انجام گرفته تیم های روانشناسی و کودکیاری با علم از زلزله کرمانشاه به انجام امور مشاوره روانی، بازی های کودکانه با محوریت آرام سازی ذهن کودکان و القای آرامش به مردم ساکن اردوگاه ها مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: نیازمندی کودکان در شرایط کنونی ایجاد ارتباط با روانشناس کودکان است تا بتوانند خاطره تلخ از سیل و ویرانی منازل خود را به دست فراموشی سپرده که به همین منظور روانشناسان واعضای تیم سحر ما با طراحی بازی های هدفمند در صدد این مهم هستند.

معاون امور جوانان استان فارس بیان کرد: خوشبختانه تاکنون ۶ اردوگاه توسط اعضا جوانان این استان مدیریت و فعالیتهای فرهنگی از قبیل توزیع اقلام بهداشتی و فرهنگی در حال انجام است که نتایج مطلوبی به همراه داشته است.