صابونچی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛ ارائه خدمات روانی-اجتماعی به سیل زدگان در اردوگاه‌های لرستان و خوزستان

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات روانی-اجتماعی به سیل زدگان در اردوگاه‌های استان‌های لرستان و خوزستان خبر داد.

شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین اقدامات سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در استان‌های درگیر سیل اظهار کرد: بعد از ارزیابی‌های صورت گرفته در استان لرستان نیاز بود که در کنار مردم باشیم تا از حجم زیاد خسارات وارده به آن‌ها کاسته شود.

وی افزود: نیرو‌های سازمان جوانان هلال احمر در کنار سایر نیرو‌های امدادی کمک کردند تا گل و لای از خانه‌های واقع در مسیر سیلاب تخلیه شود.

صابونچی با اشاره به مشارکت کانون‌های مختلف سازمان جوانان تصریح کرد: حدود ۷۰۰ نفر از جوانان هلال احمر از ۸ استان کشور طی هفته گذشته برای امدادرسانی در پل دختر حضور یافتند.

 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه خدمات روانی-اجتماعی به سیل زدگان در اردوگاه‌های لرستان و خوزستان، گفت: کودکان زیادی در این استان‌ها به این حمایت‌ها نیاز دارند.

صابونچی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل موجود در استان گلستان، تاکنون هیچ نیرویی را به این منطقه اعزام نکردیم، گرچه از همان ابتدای وقوع حادثه سیل اعلام آمادگی کرده بودیم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: هدف ما تأکید بر کمیت نیرو‌های سازمان جوانان نیست، زیرا به اندازه کافی نیرو هست، بنابراین بر حسب نیاز و کارآمدی نیرو‌ها را اعزام خواهیم کرد.