رئیس جمعیت هلال احمر در گفت و گو با ایرنا: پویش ملی بهرفت تا پایان سال ادامه دارد

رئیس جمعیت هلال احمر از ادامه برگزاری پویش ملی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) از سوی جوانان هلال احمر در کشور خبر داد و گفت: این طرح ملی فقط مختص تعطیلات نوروزی نیست بلکه یک طرح 365 روزه برای کاهش حوادث رانندگی و ترافیکی است که تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

علی اصغر پیوندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: درست است که در ایام نوروز و در آستانه ورود به فصل بهار طرح بهرفت را تبلیع می کنیم اما در تمام ایام پرتردد سال در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور و حتی زمانی که تردد هم نباشد، این طرح ملی دنبال می شود.
وی ادامه داد: یکی از راه های کاهش مقابله با مرگ و میر و حوادث ترافیکی افزایش فرهنگ ترافیک است و این طرح ملی به همه خانواده ها و رانندگان وسایل نقلیه کمک می کند تا این فرهنگ را افزایش و ارتقا دهند، تا بتوانیم جلوی مصدومیت هایی که متاسفانه سالیانه تعداد بسیاری زیادی از نیروهای فعال و خلاق و غالبا جوان ما را از جامعه می گیرد و یک خسارت بسیار زیادی را بر ما تحمیل می کند، بگیریم.
رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: امسال و در آستانه بهار مسافران نوروزی با حضور در هزار و ۲۲۶ پست ثابت و سیار این سازمان در سراسر کشور با ثبت اثر انگشت خود به صورت نمادین در میثاق نامه طرح بهرفت متعهد شدند که در ایام تعطیلات نوروزی به بهبود رفتارهای ترافیکی کمک کنند.
پیوندی توضیح داد: آنان با این تعهد آگاهانه به خود و جامعه قول دادند که با ایمنی خانواده، همسر، فرزندان شان و برای سلامتی خود، سرعت مجاز را رعایت کنند، سبقت بی جا نگیرند، از کمربند ایمنی در طول مسافرت استفاده کنند، از تلفن همراه استفاده نکنند و هرگاه خسته شدند، استراحت کنند، هنگام خواب آلودگی توقف کرده و استراحت کنند؛ حتی اگر فاصله اندکی تا مقصد باقی مانده باشد، زیرا به این موضوع اعتقاد داشتند که اگر دیرتر برسند، خانواده ای را عزادار نمی کنند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام پلیس راهور ناجا امسال تلفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد کاهش یافته است، این مطلب را عنوان کرد و اظهار داشت: امسال تصادفات رانندگی از ۵۷ نفر به ۳۷ نفر در روز نسبت به سال گذشته رسیده است.
«پویش ملی بهرفت در سال های قبل تحت عنوان پویش «نه به تصادفات جاده ای» برگزار می شد که امسال با شکل متفاوت تری در ایام تعطیلات نوروزی و آغاز سال ۱۳۹۸ از سوی جوانان فعال عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در سراسر کشور برگزار شد.