بازدید رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از اردوگاه‌های اسکان اضطراری خوزستان


رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمراز بازدید اردوگاه‌های اسکان اضطراری در خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان، دکترشهاب صابونچی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمردر بازدید از اردوگاه های اسکان اضطراری گفت: به‌ منظور روند فعالیت های حمایتی به خصوص فعالیت تیم های سحر و ارزیابی نقاط ضعف و قوت آن ها از اردوگاه‌های اسکان اضطراری در شهرستان‌های اهواز، کارون و شوشتر به همراه معاون پیش دبستانی و دبستان و معاون جوانان هلال احمرخوزستان بازدید شد.

وی با توجه به پراکندگی زیاد اردوگاه ها و تعداد بالای خانوارساکن درمراکزاسکان اضطراری بیان کرد: علاوه بر تمام ظرفیت های بومی استان در حمایت های روانی واجتماعی سعی شد ازسایردستگاه ها همچون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سمن های حوزه وزارت ورزش و جوانان و همچنین سازمان بهزیستی نیز به صورت هم افزا و هماهنگ در این اردوگاه ها کمک گرفته شود.

وی ادامه داد: تیم های سحر از استان های معین تعریف شده برای استان خوزستان همچون فارس، اصفهان، تهران، البرز و کرمان با برنامه ریزی زمان بندی شده در اردوگاه ها به اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی می پردازند.

دکتر صابونچی با اشاره به اینکه جوانان در دو بخش پشتیبانی و حمایت روانی وارد شده اند افزود: خوشبختانه روند خدمات رسانی تسریع و امکانات برای ایجاد آرامش هموطنان تسهیل یافته است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر ضمن قدردانی از زحمات عوامل اجرایی به خصوص جوانان اظهار داشت: حضور منسجم اعضا در قالب تیم‌های فرهنگی، اجتماعی با هدف ایجاد فضای آرام توأم با نشاط برای کودکان می‌تواند بخشی از خسارات روحی وارده به سیل زدگان را التیام بخشد.