جوانان سازمان هلال احمراستان‌های معین خوزستان با زمان‌بندی در خوزستان حضور پیدا می‌کنند

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: جوانان سازمان هلال احمر فارس، کرمان، تهران و البرز که استان‌های معین خوزستان هستند در قالب تیم‌های سحر و امداد و نجات به ترتیب و با زمان‌بندی در خوزستان حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ شهاب‌الدین صابونچی در رابطه با اعزام تیم های سحر به مناطق سیل زده اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در مرحله اول و فاز حاد، وظیفه امداد و نجات، ایجاد سرپناه اولیه و تامین غذا شهروندان را برعهده دارد و در مراحل بعدی حمایت‌های اجتماعی و روانی و در کنار مردم را دارد و تا جایی که بتوانیم به شهروندان کمک می‌کنیم.

وی افزود: سیل سال جاری که در استان‌های مختلف و در چندین مرحله در حال اتفاق است کار امداد و نجات را پیچیده کرده است.

صابونچی در ادامه تصریح کرد: امداد و نجات در استان گلستان بخش عمده آن از ظرفیت‌های درون استانی و بخشی هم برون استانی مرتفع شد و سیل در استان گلستان فروکش  کرده و خطر سیلاب  در گلستان برطرف و مدیریت شده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به نقش فعال و موثر جوانان آموزش دیده در این سازمان عنوان کرد: جوانان آموزش دیده جمعیت هلال احمر در اختیار ماموریت‌های امداد و نجات قرار گرفتند و برخی دیگر از جوانان در بخش پشتیبابی برای جمع‌آوری، بسته‌بندی  و توزیع اقلام مشارکت فعال داشتند.

وی افزود: حمایت روانی و اجتماعی اعضا کانون‌های دانشجویان جمعیت هلال احمر به ویژه تیم سحر که دانشجویان رشته‌های روانشاسی و مرتبط به آن هستند با حضور در کمپ ها و اردوگاه‌ها، توجه ویژه‌ای  به عرصه کودک و نوجوان داشتند.

صابونچی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان در حوداث غیرمترقبه آسیب‌پذیر بوده و به طور معمول از آنها غفلت می‌شود، بیان کرد:  اگر از کودکان و نوجوانان غفلت و مدیریت نشوند سبب دغدغه و مشکلات برای دیگران ایجاد می‌کنند و تیم سحر سازمان هلال احمر با حضور در کمپ‌ها و اجرای برنامه‌های سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان در تلاش هستند تا بار روانی آنها تخلیه شده و آرامش روانی را احساس کنند.

وی افزود: در مسیر حمایت‌های روانی و اجتماعی با سایر دستگاه‌ها نظیر کانون پرورش فکری، سازمان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در تلاش بر هم‌افزایی هستیم و در گلستان این مسیر دنبال می‌شود و وضعیت نسبتا بهتری پیدا کرده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر درباره حمایت‌های روانی و اجتماعی در استان لرستان عنوان کرد: در دو روز گذشته ۷۰۰ نفر از کانون‌های جوانان، دانشجویان و طلاب سازمان جوانان هلال احمر از استان‌های مختلف به استان لرستان برای پاکسازی وسایل و منازل مردم اعزام شدند و بعد از گذر از این مرحله حاد، حمایت‌های روانی و اجتماعی کلاسیک انجام شود.

صابونچی با بیان اینکه تیم‌های سحر و امدادی استان‌های معین در حال ورود به خوزستان هستند اظهار داشت: سازمان جوانان هلال احمر در خوزستان با توجه به اشراف به وضعیت اردوگاه‌های اسکان و با استفاده از کانون‌های هلال احمر، کانون پرورشی و بهزیستی را در اردوگاه‌ها برای تلطیف فضای اسکان برای کودکان و نوجوانان و سایر افراد، هماهنگی لازم را انجام دادند.

وی افزود:سازمان هلال احمر در خوزستان در بحث جمع‌آوری، توزیع، بسته‌بندی و کارهای امداد و نجات در کنار مردم هستند و در حال انجام وظیفه هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه تصریح کرد: جوانان سازمان هلال احمر فارس، کرمان، تهران و البرز که استان‌های معین خوزستان هستند در قالب تیم‌های سحر و امدادونجات به ترتیب و با زمان‌بندی در خوزستان حضور پیدا می‌کنند و این تیم‎ها روز گذشته از استان فارس مستقر شدند و تیم‌های استان‌های دیگر به تدریج اضافه می شوند.