دوره بومینو پلاس در استان کرمان آغاز شد

دوره منطقه ای بومینو پلاس با حضور 50 نفر از اعضای جوانان استان های کرمان، هرمزگان، یزد و مرکز مستقل کیش به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ آئین افتتاحیه دوره منطقه ای بومینو پلاس ویژه استان های کرمان، هرمزگان، یزد و مرکز مستقل کیش با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، رئیس مرکز کسب و کارهای نوین اتاق بازرگانی استان، مدیر مرکز رشد دانشگاه شهید باهنر کرمان، مشاور استاندار و مدیرعامل شرکت ساحران کارمانیا و رئیس پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این مراسم با اشاره به اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران نیز همانند سایر کشورها با پدیده شوم اعتیاد و موادمخدر مواجه است، بیان کرد: بر اساس شواهد موجود میانگین سن شروع اعتیاد رو به کاهش بوده و اعتیاد در همه سطوح تحصیلی، مشاغل مختلف، طبقه اقتصادی و اجتماعی نفوذ کرده است.

رضا فلاح به رهنمودهای رهبر انقلاب به عنوان یکی از ابزارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مقابله با آن اشاره کرد و افزود: پیشگیری، اقدامات ایجابی ـ فرهنگی، اقدامات سلبی، ورود علمی به مسئله و استفاده از ظرفیت‌‌های مردمی به عنوان ۵ عامل در این خصوص می توان نام برد.

وی موضوع اشتغال را یکی از دغدغه های امروز جامعه و همه خانواده ها معرفی کرد و گفت: جمعیت هلال احمر در حوزه اشتغال هیچ مسئولیتی ندارد اما با توجه به ضرورت این امر و تاکید مقام معظم رهبری در تولید ملی و رونق آن در راستای رفع مشکل بیکاری به این موضوع ورود پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا ورود سازمان جوانان هلال احمر به عرصه هایی همچون آموزش استارتاپ ها و کارآفرینی، بخشی از وظایف جمعیت بازخوانی خواهد شد و در اذهان عمومی هلال احمر فقط امدادونجات نقش نخواهد بست.

وی موضوع کارآفرینی را یکی از موضوعات مهم در چند دهه ی اخیر عنوان کرد و افزود: موج جدیدی از سیاست های کارآفرینانه در اکثر کشورها ایجاد شده است که توسعه فرهنگ کارآفرینی، انجام حمایت های لازم از کارآفرینان، ارائه آموزش های مورد نیاز و انجام تحقیقات و پژوهش های لازم در این زمینه، در کشور الزامی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان گفت: این دوره با هدف گسترش فرهنگ کارآفرینی، ترویج مهارت های کارآفرینانه، کمک به معضل اشتغال، توسعه کسب و کارهای نوپا و نوآورانه برگزار می شود.

لازم به ذکر است دوره بومینو پلاس از مورخ ۲۱ لغایت ۲۳ فروردین ماه جاری ادامه دارد که پس از پایان این دوره افراد پذیرفته شده در دوره مربیگری کارآفرینی در مورخ ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه در جمعیت هلال احمر استان کرمان آموزش خواهند دید.