سیلابی از عشق و وطن دوستی در استان مرکزی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از حضور فعال و زیبای اعضای غنچه های هلال این جمعیت به صورت کاملا خودجوش در جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی کانون خود در کمک به سیل زدگان کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ آرش اشتری در رابطه با کمک زیبای غنچه های عضو این جمعیت بیان داشت: تقسیم شادی غنچه های هلال با سیل زدگان در کنار جوانان هلال احمر دستهای بی ادعای با قدمهای مهربان خودوارد صحنه شدند این افراد کسانی نبودند جز غنچه های پاک هلال احمر در استان مرکزی غنچه های هلال احمر با کمکهای نقدی وغیر نقدی خود صفحه دیگری از کمک را در هلال احمر ایجاد کردند.
اشتری عنوان کرد: سال ۹۸ را با حجمی از اتفاقات تلخ وشیرین آغاز کردیم با وقوع حادثه ای طبیعی مانند سیل که همراه با بارش رحمت الهی بود برخی از هم میهنانمان خوشحال وبرخی دیگر در غم فرو رفتند سالی که مردم ایران زمین ترجیح دادند به جای مسافرت وتفریح در کنار هم وطن غم دیده خود باشند.
وی افزود: سالی سرشار از مهربانی سالی که پیر وجوان مردو زن این سرزمین در کنار یکدیگر مهربانی را تقسیم کردند ار گانها وسازمانها در کنار مردم پابه پای مردم ایستادند یکی از این سازمانها که همیشه درصحنه حضور داشته وشادی خودرا بامردم حادثه دیده تقسیم میکند سازمان هلال احمر میباشد که نه تنها در سیل بلکه در هر حادثه ای در کنار مردم ایستاده وبه کمک وامداد رسانی پرداخته است  واحدامداد،واحد جوانان واحد داوطلبان از روز حادثه چه مستقیم وچه غیر مستقیم حضور یافتند برخی  در شهرهای خود اقدام به جمع آوری کمکهای مردمی نمودند برخی باحضور در صحنه به توزیع اقلام در بین مردم پرداختند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی، اظهار داشت: حادثه سیل همزمان شد با شروع طرح ملی مسافرین نوروزی یعنی زمانی که جوانان در چادرها وکانکسهای خود مشغول راهنمایی وکمک به مسافرین نوروزی بودند در کنار پستهای خود کار جمع اوری کمکهای نقدی وغیر نقدی را در دست گرفته بودند وغیرمستقیم حضور خود وکمک خودرا به هم وطن خود اعلام نمودند.
 آرش اشتری، در ادامه گفت: در کنار جوانان هلال احمر دستهای بی ادعای با قدمهای مهربان خودوارد صحنه شدند این افراد کسانی نبودند جز غنچه های پاک هلال احمر در استان مرکزی غنچه های هلال احمر با کمکهای نقدی وغیر نقدی خود صفحه  دیگری از کمک را در هلال احمر  ایجاد کردند
اشتری با اشاره به اینکه کار غنچه های هلال احمر ستودنی وقابل ستایش است، بیان داشت: استان مرکزی دارای ۳۰ کانون غنچه ها میباشد که در حادثه اخیر باهمکاری خانوداه ها و مربیان مهد صندوقی در مهد کودکها جهت جمع آوری کمک قرارداده شد و با استقبال بی نظیر غنچه های هلال مواجه شدیم که در کنار کمکهای نقدی غنچه های هلال با دستان کوچک خود کمکهای غیر نقدی برای هموطنان خود اهدا نمودند.
وی افزود:  غنچه های امروز جوانان فردا می باشند که  امروز با کمک خود وحضور درصحنه فردای زیبا را در چشمان ما ترسیم میکنند این غنچه ها با کار خود درس بزرگی و گذشت را به بزرگتر ها می آموزند و آن این است که کمک میتواند با دستان کوچک هم انجام شود.
وی در پایان از زحمات مربیان مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی استان مرکزی غنچه های هلال وجوانان حاضر در صحنه جهت کمک به سیل زدگان سپاس وقدر دانی نمودند.