بسته خبری فعالیتهای اعضای جوانان به مناسبت روز بهداشت

معاونت امور جوانان استان بوشهر از فعالیت اعضا جوانان شهرستان دیر در روز بهداشت خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ کارشناسان شبکه بهداشت با حضور در مهدهای کودک همیار به کودکان اصول صحیح مسواک زدن را آموختند.

آمنه غریبی ضمن بیان این خبر تصریح کرد: بهداشت دهان دندان در کودکی زمینه جلوگیری و پیشگیری از بسیاری بیماری ها در آینده می باشد.

وی تصریح کرد: مسواک زدن یکی از راه های جلوگیری از عفونت های دهان دندان می باشد که میبایست اصول این کار را به کودکان آموخت.

وی گفت: به مناسبت فرارسیدن روز بهداشت کارشناسان بهداشت شهرستان دیر با حضور در مهدهای کودک همیار این شهرستان ضمن آشنایی کودکان با مزایای مسواک زدن اصول صحیح این فرایند بهداشتی را به آنان توضیح و آموزش دادند.

جشن نقاشی با موضوع بهداشت

کودکان دیری نمایشگاهی از نقاشی های خود در خصوص بهداشت ایجاد کردند. معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان این خبر گفت; با توجه به روز جهانی بهداشت اعضای کانون های غنچه های هلال و مهدهای کودک همیار شهرستان دیر با کشیدن نقاشی با موضوع بهداشت ایستگاهی از تصاویر خلقی خود بوجود آوردند.

.آمنه غریبی تصریح کرد: این نقاشی های با موضوع بهداشت و بمناسبت روز بهداشت با حضور خانواده های این اعضا ایجاد گردیده است.

وی افزود: در این ایستگاه نقاشی کارشناسان حوزه بهداشت شهرستان دیر نیز حضور داشتند.

وی گفت: آموزش ها در قالب داستان سازی و نقاشی به مراتب اثر گذاری بیشتری خواهد داشت.

کارشناسان بهداشت در مهدهای کودک شهرستان دیر

به مناسبت روز بهداشت کارشناسان بهداشت در مهدهای کودک همیار جمعیت هلال احمر شهرستان دیر حضور یافتند.درآستانه روز بهداشت کارشناسان این حوزه جهت حضور و بازدید در محل مهدهای کودک حاضرشدند.

آمنه غریبی افزود: همواره در محل های جمعی بحث بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چراکه در این اجتماع ها برخی بیماری و ویروس ها به شدت گسترش می یابند.

وی گفت: آموزش اصول و مبانی بهداشت فردی و اجتماعی از جمله موارد آموزشی حیاتی در مهدهای کودک می باشد و با ورود به فصل های گرم این آگاهی ها چه به کودکان و چه به والدین میتواند از شیوع خیلی بیماری های جلوگیری کند.