مرحمت و مهربانی در خوزستان مسری است/ کمک رسانی جوانان در کنار امدادگران به مناطق سیل زده استان همچنان ادامه دارد

کمک به همنوع به هر شکلی ارزش ان انسان را پیش خداوند بالا میبرد که جمله معروف میگه دستی که کمک می کند، از دستانی که برای دعا بالا می روند مقدس تر است زمانی که ما به دیگران کمک کنیم حتی اگر این کمک در حد کمی وقت گذاشتن و نشستن پای درددل یک نفر دیگر باشد، به طور ناخودآگاه خود را در برابر احساس تنهایی و انزوا بیمه کرده ایم و حس مفیدبودن خواهیم داشت.

 همچنین این کمک باعث می شود احساس همبستگی و ارتباط ما با دیگران بیش از پیش تقویت شود، همه اینها به آرامش درونی ما کمک خواهدکرد.

جوانان همپای سیل زدگان خوزستانی در قالب تیم های فرهنگی و اجتماعی به فعالیت می پردازند.
به گزارش راوبط عمومی خوزستان ، معاون امور جوانان علی پهلوان با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده استان گفت : با استفاده از توان و ظرفیت نیروی جوان در کنار امدادگران توانسته ایم بخشی از این مسئولیت و رسالت مهم را بر عهده بگیریم چرا که در مواقع بحران همه باهم باید تلاش کنیم تا از نتیجه ای مطلوب بهرمند شویم

وی افزود: مدد رساندن و محبت به دیگران باعث می‌شود دید بهتری نسبت به موقعیت خود پیدا کنیم و بیشتر قدردان داشته‌ها و موهبت‌های زندگیمان باشیم.

پهلوان با اشاره به دستگیری از دیگران و گره‌گشایی از کار آن‌ها به شکل داوطلبانه تصریح کرد : با انجام این امور می‌توانیم نشان دهیم که آینده و سرنوشتشان برای ما مهم است و داشتن این حس تعلق، موجب ایجاد احساس آرامش در زندگی ما می‌شود.

کودکان، آینده کشور هستند
کودک معصوم امروز، فردا بزرگ، آینده ساز و مسوول است و آینده مملکت به دست اوست و توجه ویژه به آنها می‌تواند در حفظ سرمایه‌های فردای ایران اسلامی نقشی بی‌بدیل داشته باشد چراکه آینده هر ملتی در دست آنها است و تکامل دوران ابتدای کودکی، یکی از تعیین کننده های مهم سلامت در طول زندگی است.

باید توجه داشت که کودکان آسیب پذیرترین گروه جامعه انسانی و نخستین کسانی هستند که در معرض هجوم مستقیم انواع ناگواری ها، فشارها و مشکلات ناشی از زندگی بزرگ ترها قرار گرفته و آن را تحمل می کنند. پس آسیب‌های دوران کودکی باید مورد توجه جدی قرار گیرد چرا که آینده ساختنی است و ما باید پیش زمینه ها را برای آینده ساز بودن کودکان فراهم کرده، چالش های پیش روی آنان را شناخته و در رفع آن بکوشیم.

اعضا جوان پا به پای امدادگران در صحنه حضور دارند
الهه بیاوار عضو فعال و دبیر کانون شاخه ازاد جوانان دزفول و نائب دبیر مجمع جوانان خوزستان از حضور در اردوگاه های اسکان اضطراری در شرایط بحران چنین میگوید: این روزها همه اعضا جوان با همدلی و اتحاد با یکدیگر سعی بر آن داشتیم که بتوانیم همپای امدادگران ونجاتگران یاری رسان مردم سیل زده شهر و استانمان باشیم چرا که با توجه به بحران پیش امده در استان نیمی از مردم درگیر شده که بخشی از آنها مانند مادران باردار و کودکان از حساسیت بیشتری برخوردار بوده اند امیدواریم حضورمان مرهمی بر دل این عزیزان باشیم.

علی فهدی عضو فعال و جوان هلال احمر اهواز میگوید: دنیای بچه ها دنیای رنگی تر و شادتریست و راحت تر میتوان با آنها ارتباط برقرار کرد و با توجه به سن و شرایط کنونی میطلبد بیش از پیش با بهره گیری از تجارب گذشته همچون فعالیت اعضاجوانان در قالب تیم های سحر در کرمانشاه با کاورهای آبی و قرمز التیام بخش رویه حساس کودکان باشیم.

لزوم اعضا جوان در مناطق سیل زده
یکی از اهداف هلال احمر برای استفاده از ظرفیت نیروهای جوان در قالب تیم های فرهنگی و اجتماعی در مناطق سیل زده ارتباط با کودکان و بحث حمایت روانی آنهاست چرا که روحیه کودکان در بحران حساس تر میشود و ممکن است اثرات مخربی بر روان کودک بجای بگذارد ضمن اینکه نسل امروز طوری تربیت شده که احساس می‌کند از ابتدای زندگی همیشه کسانی وجود داشته‌اند که غصه او را بخورند و کار‌هایشان را انجام دهند در نتیجه ما با نسلی روبه‌رو هستیم که شکننده است و قادر به تحمل مشکلات و مصیبت نیست.

برای ایجاد روحیه مسئولیت پذیری در یک کودک، چه باید کرد؟ گاهی اوقات می‌توان با طرح قصه، نمایش، و بازی ،کودک را با وظایفش آشنا کرد. کودکان اغلب دوست دارند تصورهایی در مورد خود بشنوند و خودشان قهرمان اول قصه باشند. می‌توان در جریان قصه رفتارهای درست و غلط آنها را به آنان نشان داد و از آنان نتیجه‌گیری خواست.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. نجاتگر دوم .دزفول says:

    دست همه امداد گران وهمه هلال احمریهای پرتلاش وخستگی ناپذیر درد نکند .افرین بر شما .❤❤✌✌👏👏👏
    ما خستگی را ،خسته خواهیم کرد

Comments are closed.