با برنامه ریزی سازمان جوانان هلال احمر ۱۵۰ نیروی هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام می شوند

در نشست مشترک معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم، مقرر شد 150 نیروی هلال احمر استانه قم برای ارائه خدمات جهادی و سازندگی به مناطق سیل زده پلدختر اعزام شوند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در این نشست که با حضور علی گنج کریمی و دکتر محمد گل فشان و معاون امور جوانان هلال احمر استان قم برگزار شد. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط سازمان جوانان هلال احمر ۱۵۰ تن از امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم به مناطق آسیب دیده از سیل لرستان اعزام می شوند.

علی گنج کریمی در این نشست با تشریح نیازهای منطقه بر حضور نیروهای هلال احمر در قالب تیم های جهادی و سازندگی برای سامان دادن هرچه سریعتر بر اوضاع محل زندگی مردم مناطق آسیب دیده پلدختر تاکید کرد.

در ادامه این نشست، دکتر گل فشان با اشاره به وسعت مناطق آسیب دیده و تخریب بسیاری از زیرساخت های مناطق سیل زده استان لرستان بر لزوم همدلی و مشارکت سریع با مردم جهت بازگشت به حالت عادی تاکید کرد و افزود: تیم های امدادی _ جهادی (برادران) استان قم به مدت ۳ روز به این مناطق اعزام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: با توجه به سیلاب در استان های غربی کشور و نیاز به همکاری در این منطقه و بویژه شرایط سخت در شهر پلدختر، جمعیت هلال احمر استان قم، ۱۵۰ تن از داوطلبان مشارکت در این حرکت بشردوستانه را در قالب تیمهایی جهت سازندگی و پاکسازی و بازسازی منازل سیل زدگان به این مناطق اعزام می کند.

وی با اشاره به اینکه این حرکت یک گام انساندوستانه در کاهش آلام آسیب دیدگان سیل است، گفت: این تیم ها عصر روز چهارشنبه ۲۱ فرودین ماه به مناطق مورد نظر اعزام می شوند و زمان بازگشت این تیم ها عصر روز جمعه ۲۳ فروردین ماه سال جاری است.

گل فشان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر قم پیش از این نیز تیم های متخصص ۵۰ نفره را به مناطق سیل زده لرستان اعزام کرده بود خاطرنشان کرد: هم اکنون که بخش عظیمی از این مناطق دچار آسیب های شدیدی شده است می طلبد عموم مردم به یاری هموطنان سیل زده بشتابند.