با مشارکت سازمان جوانان هلال احمر برگزار می شود: پویش ” سیل مهربانی همکلاسی ها”

در جلسه شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی در دفتر معاونت پرورشی و فرهنگی و با حضور با حضور نمایندگان چهار تشکل دانش آموزی تشکیل شد، ضمن بررسی روند امدادرسانی، وضعیت مدارس استان‌های سیل‌زده و موانع و مشکلات مقرر شد پویش "سیل مهربانی همکلاسی ها" برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر، دکتر صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اعلام این خبر گفت: در این جلسه تاکید شد از همه ظرفیت ها و ابتکارات سازمان ها و نهاد ها بهره گرفته شود که یکی از پیشنهادات اجرای پویش سیل مهربانی همکلاسی ها در حمایت از دانش‌آموزان و خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل بود.
به گفته صابونچی طرح سیل مهربانی همکلاسی‌ها با مشارکت و هم‌افزایی شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی (پیشتازان سازمان دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، سازمان بسیج دانش‌آموزی و سازمان جوانان هلال احمر) همزمان با سراسر کشور و مصادف با میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان برگزار می‌شود.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: طرح با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود تشکل های دانش آموزی و بسیج همگانی کانون های دانش‌آموزی،‌ دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا در تمامی مدارس سراسر کشور با حمایت و پشتیبانی مدیران واحدهای آموزشی اجرا خواهد شد تا بخشی از آلام و خسارات وارد شده به دانش‌آموزان و خانواده‌ها برطرف شود.
اهداف اجرای این طرح جمع‌آوری هدایای نقدی و غیرنقدی و همدلی و همراهی با دانش‌آموزان و خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل اخیر، ترویج فرهنگ نوعدوستی، تلاش، ایثار و مشارکت‌جویی در بین دانش‌آموزان است که در روز چهارشنبه ۲۸ فروردین در روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار خواهد شد.