ارائه خدمت به بیش از۳۵۰ هزار مسافر و بارگاه رضوی در طرح ایمنی وسلامت

نوزدهمین دوره طرح ایمنی و سلامت مسافران نورزی در استان خراسان رضوی با برپایی 38 پست ایمنی و سلامت سیار و ثابت در استان خراسان رضوی از 28 اسفند ماه سال 1397 آغاز و تا 16 فروردین سال جاری ادامه داشت.

این طرح با مشارکت ۲۰ شعبه جمعیت هلال احمر در سطح استان خراسان رضوی برگزار شد. در این طرح سعی شد تا با اجرای پویش های مختلف از جمله بهرفت” بهبود رفتار ترافیکی” و پویش” کمک به سل زدگان” کشور زمینه برای افزایش مشارکت عمومی در جهت کاهش حوادث جاده ای در کمک به سیل زدگان افزایش یابد. گفت وگوی زیر ماحصل صحبت با علیرضا معین زاده معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی است.

فعالیت ۳۸ پست ایمنی و سلامت در استان خراسان رضوی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: طرح ایمنی و سلامت مسافران نورزوی در این استان از ۲۸ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ با استقرار ۳۸ پست ایمنی و سلامت فعالیت خود را آغاز و در ۱۶ فروردین امسال پایان یافت.

علیرضا معین زاده با اشاره به همکاری ۲۰ شعبه جمعیت هلال احمر این در اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی افزود: در این طرح خدمات مختلفی از جمله امدادی، عام المنفعه، جعبه های کمک های اولیه، هشتک خانواده هلال احمر، بشر دوستانه و فرهنگی زیادی در قالب بسته های آموزشی، امدادی و فرهنگی به مردم ارائه شد.

مشارکت بیش از ۳۳ هزار نفر روز در طرح ایمنی و سلامت نوروزی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در مجموع ۳ هزار ۵۷۳ نفر در قالب ۳۳ هزار و ۸۷۳ نفر روز نیرو با این جمعیت در جهت اجرای موفق طرح مشارکت داشتند.

وی افزود: از این تعداد ۴۳ درصد خواهران و ۵۷ درصد برادران داوطلب عضو جمعیت هلال احمر هستند که در این طرح مشارکت داشتند.

مراجعه بیش از ۳۵۰ هزار نفر به پست های ایمنی وسلامت

معین زاده با اشاره به مراجعه ۳۵۴ هزار و ۲۵۴ نفر از مسافران و زائران بارگاه حرم رضوی به پست های ایمنی وسلامت، خیمه های نماز، فضای دوست دار کودک و ایستگاه سلامت در این استان یادآورشد: در مدت اجرای طرح ۳۴ هزار و ۱۱۰ نفر به پویش ملی بهرفت پیوستند.

وی ادامه داد: مهمترین هدف از تشکیل پویش ملی بهرفت ایجاد حساسیت در مردم برای تغییر و بهبود رفتارهای ترافیکی آنان در جهت کاهش حوادث جاده ای بود.

معین زاده خاطرنشان کرد: در این طرح در مجموع ۲۴۴ هزار و ۸۷۶ قلم انواع لوازم ترویجی، اطلاع رسانی و انگیزشی بین مسافران و زائران بارگاه رضوی توزیع شد.

پیوستن مسئولان کشوری و استانی به پویش بهرفت

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره حضور چشمگیر و قابل توجه مسئولان و مدیران ارشد کشوری، لشگری، استانی و شهرستان در پست های ایمنی و سلامت استان خراسان رضوی افزود: دکتر محمود فاضل عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر و شورای عالی نظام عالی کشور، ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، سردار رضایی فرماندهی مرزبان، سردار منتظر المهدی سخنگو و مشاور ارشد و سرهنگ عزیزی رئیس مرکز آزمایشات و صدور گواهینامه راهور ناجا از جمله میهمانان لشگری ما بودند که افتخار میزبانی آنان در پست های ایمنی و سلامت استان را داشتیم.

وی ادامه داد: همچنین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از جمله دکتر محمود نگهبان سلامی نمایند مردم خواف و رشتخوار، رمضانعلی سبحانی فر و حسین مقصودی نمایندگان مردم شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن، حمید بنایی نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان، بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر، خلیل آبادو بردسکن، سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان،سرخس، احمدآباد و رضویه،سعید باستانی نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه، مه ولات و زاوه و حمید گرمابی و هاجر چنارانی نمایندگان مردم نیشابور و فیروزه،عبدالله حاتمیان نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی از جمله نمایندگانی بودند که با حضور در پست های ایمنی و سلامت نوروزی استان بر عضویت در پویش ملی بهرفت و کمک به سیل زدگان از طریق جمعیت هلال احمر تاکید کردند.

معین زاده عنوان کرد: علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، احمد برادران فرماندار سبزوار، علیرضا عبداللهی فرماندار داورزن، ابوالفضل حکیم پورفرماندار فیروزه، علی رستمی فرماندار تربت حیدریه، محمدعلی نبی پورفرماندار کاشمر، عبدالرضا سپهری فرماندار خواف، حسین ابراهیمی کردیانی فرماندار بجستان، حامد قربانی فرماندار گناباد، مرتضی حمیدی فرماندارتربت جام،عباس علی صفایی، فرماندار فریمان، حسین شرافتی فرماندار تایباد، ابراهیم قاسم پور فرماندار بردسکن، سعید شیبانی فرماندار نیشابور، محمد حسن فرهادی فرماندار درگز و حجت الاسلام احمدزاده مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان خراسان رضوی از جمله مسئولان ارشد استان بودند که با حضور در پست های ایمنی و سلامت مایه دلگرمی اعضاء و جوانان شدند.

معین زاده با اشاره به حضور پرشور ائمه جمعه استان در پست های ایمنی و سلامت تصریح کرد: حجت الاسلام مقیسه امام جمعه سبزوار،حجت الاسلام طباطبایی امام جمعه کاشمر،حجت الاسلام عصمتی امام جمعه تربت حیدریه،حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه نیشابور،حجت الاسلام وحیدی امام جمعه بجستان،حجت الاسلام صادقی امام جمعه گناباد،مولوی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد،حجت الاسلام ایزدی امام جمعه فریمان و حجت الاسلام ناهیدی امام جمعه خلیل آباد از جمله ائمه جمعه استان هستند که با حضور در پست های ایمنی و سلامت بر فراگیری پویش بهرفت و کمک به سیل زدگان تاکید کردند.

میزبانی خالصانه

وی با اشاره به وقوع سیلاب های متعدد در برخی استان های کشورتصریح کرد: با توجه به این موضوع شاهد حضور حجم زیادی از مسافران نوروزی در استان خراسان رضوی بخصوص شهر مقدس مشهد بودیم.

معین زاده ادامه داد: با توجه به این موضوع برنامه ریزی شد تا در پست های ایمنی و سلامت استان بهترین خدمات به مسافران و زائران بارگاه رضوی ارائه شود که خوشبختانه شاهد پوشش مناسب محورهای پرتردد خراسان رضوی توسط اعضاء و جوانان بودیم.

اجرای طرح سحاب ثامن

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح سحاب ثامن همزمان با نخستین روز از سال جدید سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر حضرت رضا(ع) گفت: اجرای این طرح توسط جوانان داوطلب شرکت‌کننده در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و با ابتکار جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی و با همکاری آستان قدس رضوی اجرا شد.

وی ادامه داد: ۵۰ تیم جوان هلال احمری در قالب اجرای این طرح، خدماتی شامل راهنمایی زائرین، کمک به سالخوردگان، ارائه آموزش‌های امدادی و آمادگی در پاسخگویی به حوادث احتمالی به زائرین ثامن‌الحجج(ع) ارائه دادند.

اجرای طرح سحاب طبیعت

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح سحاب طبیعت در این استان گفت: امسال این طرح با جضور ۳۰۰ عضو جوان در قالب ۱۵۰ تیم سحاب طبیعت اجرا شد.

وی با اشاره به استقرار این تیم ها در اماکن پرتجمع ادامه داد: توزیع کیسه های زباله، توصیه های ایمنی و سلامت و توزیع جعبه کمکهای اولیه از جمله برنامه های اجرا شده در این طرح بود.

معین زاده با اشاره به اتمام طرح نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در این استان افزود: خوشحالیم که این طرح نیز امسال با موفقیت به پایان رسید و امیدواریم فعالیت های اعضاء جوانان، این خادمان حرم رضوی توشه ای برای آخرت آنان باشد.