سیزده بدر هلال احمری/بیش از ۱۵۰ تیم سحاب در خراسان رضوی به استقبال روز طبیعت رفتند


روز طبیعت یا همان سیزده بدر از جمله آیین های نیکو نوروز باستانی است. در این روز مردم با حضور در طبیعت آداب و رسوم خاصی را اجرا می کنند و به کودکانشان پاسداری از طبیعت را می آموزند.

با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست و ترویج فرهنگ طبیعت دوستی، جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در روز سیزدهم فروردین طرح سحاب طبیعت را برگزار کرد. این طرح امسال نیز با حضور پرشور جوانان عضو جمعیت هلال احمر این استان اجرا شد.

 اجرای تیم سحاب طبیعت در ۳۸نقطه خراسان رضوی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: امسال طرح سحاب طبیعت همزمان با سیزدهمین روز از فروردین ماه در ۳۸ نقطه این استان برگزار شد.

علیرضا معین زاده در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح سحاب طبیعت در شهرستان کاشمر اظهارداشت: امسال این طرح با جضور ۳۰۰ عضو جوان در قالب ۱۵۰ تیم سحاب طبیعت اجرا شد.

وی با اشاره به استقرار این تیم ها در اماکن پرتجمع ادامه داد: توزیع کیسه های زباله، توصیه های ایمنی و سلامت و توزیع جعبه کمکهای اولیه از جمله برنامه های اجرا شده در این طرح است.

 اهدا بیش از یک هزار و ۵۰۰  بسته فرهنگ و امدادی توسط در روز طبیعت

رئیس جمعیت هلال احمر بجستان گفت: حدود یک هزار و ۵۰۰ بسته فرهنگی و امدادی همزمان با روز طبیعت بین مسافران و زائران بارگاه حضرت رضا(ع)توزیع شد.

علی اصغر قادری با بیان اینکه این بسته های فرهنگی و امدادی شامل بروشور های آموزشی امداد و کمک های اولیه، نقشه مناطق گردشگری خارج از مسیر سیلاب،تراکت های ایمنی در گردشگری،حفاظت از محیط زیست  و غیره است، تصریح کرد:جعبه کمک های اولیه ،کیسه های زباله و غیره از دیگر هدایای اهدا شده در این بسته بود.

وی با اشاره به حضور تیم های سحاب در محل های پرتردد، پارک ها، بوستان ها و تفرجگاه ها، تصریح کرد:توصیه هشدارهای ایمنی به مسافران در خصوص مناطق پرخطر، هدایت و راهنمایی آنان جهت استقرار در نقاط ایمن و مناسب، همچنین پایش و پیشگیری از وقوع حوادث و ایمن‌سازی اماکن تفریحی از دیگر اقدامات جوانان در قالب تیم‌های سحاب است.

توزیع ۴۵۰کیسه زباله همزمان با روز طبیعت در سبزوار

مسئول اجرای طرح جوانان  جمعیت هلال احمر سبزوارگفت: همزمان با روز طبیعت  ۴۵۰کیسه زباله همزمان با روز طبیعت در در این شهرستان برگزار شد.

زمانی  در حاشیه بازدید از روند اجرای این طرح اظهارداشت: این طرح در راستای حفظ محیط زیست و احترام به طبیعت با همراهی جوانان مستقر در پست ایمنی و سلامت شهیدان مریمی و هروی برگزار شد.

زمانی خاطرنشان کرد: درهمین راستا بیش از ۵۰۰ عدد کیسه زباله در میان خانواده های حاضر در محل  های تجمع مسافران، پارک ها و امکان تفریحی  توزیع شد.

وی با اشاره به توزیع ۱۵۰ عدد بسه فرهنگی و امدادی در بین زائران بارگاه رضوی  تصریح کرد: همزمان با اجرای این طرح بیش از ۳۸۰ عدد جعبه  کمک های اولیه به مسافران و زائران بارگاه رضوی اهدا شد.

زمانی یادآورشد: در مجموع چهار تیم  سحاب سحاب طبیعت  در ۲پست ایمنی و سلامت در اجرای این طرح مشارکت داشتند.

 سحاب طبیعت میزبان مسافران نوروزی در  فریمان

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان فریمان گفت: در سیزدهمین روز از بهار تیم های سحاب این جمعیت با حضور در اماکن تفریحی و پارک ها به استقبال مسافران نوروزی رفتند.

امیرعابدپور تصریح کرد: در همین راستا تیم های سحاب طبیعت جمعیت هلال احمر فریمان بیش از۲۰۰کیسه زباله بین مسافران نوروزی توزیع کردند.

وی با اشاره به توزیع ۱۵۰ جعبه کمک های اولیه بین مسافران نوروزی توسط تیم های سحاب طبیعت گفت: اعضاء جوان این جمعیت در قالب سه تیم ۲ نفره با حضور در اماکن تفریحی ضمن اهدا بسته های فرهنگی، توصیه های ایمنی را در جهت حفظ محیط زیست به زائران داشتند.

توزیع بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیسه زباله همزمان با روز طبیعت در کاشمر

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر از توزیع بیش از یک هزار و ۵۰۰ عدد کیسه زباله همزمان با اجرای سحاب طبیعت در سطح اماکن تفریحی این شهرستان خبر داد.

احمد رضا پور با اشاره به همکاری چهار تیم  سحاب طبیعت در این شهرستان تصریح کرد: با توجه به استقرار پنج پست ایمنی و سلامت نوروزی در جوار امام زادگان سید مرتضی و سید حمزه و مسیرهای بین راهی و محل تجمع و تراکم مسافران، چهار تیم سحاب ویژه روز طبیعت با حضور در این اماکن  ضمن ارائه خدمات مورد نیاز اعم از  کمک های اولیه به آنها به منظور فرهنگ سازی عدم استفاده از کیسه های پلاستیکی و حفظ طبیعت اقدام به توزیع یک هزار و ۵۰۰ کیسه زباله تجزیه پذیر با پایه گیاهی با شعار” نه به کیسه های پلاستیکی” کردند.

۱۲ تیم سحاب طبیعت در نیشابور فعال شد

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: ۱۲ تیم سحاب طبیعت در نیشابور فعال و در روزهای ۱۲ تا ۱۴ فروردین به مسافران نورزوزی در سطح اماکن تفریحی این شهرستان ارائه خدمت می کنند.

اسماعیل شاه بیکی گفت: با توجه به روز طبیعت و حضور همشهریان و مسافرین عزیز در مکان های تفریحی و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و همچنین ارائه خدمات مطلوب تر به این عزیزان، ۲۴ نفر از جوانان این جمعیت  در قالب ۱۲ تیم سحاب در ۲۰ مکا ن تفریحی شهرستان از جمله آرامگاه خیام، آرامگاه عطار، امامزاده محروق،پارک سیمرغ،پارک قلم،جاده باغرود و… حضور یافته و اقدام به ارائه خدمات امدادی کردند.

 وی افزود: توزیع بیش از  یک هزار و ۷۰۰ کیسه زباله۲ هزار و۵۰ بروشور و ۳۰۰ جعبه کمکهای اولیه بین زائران  و مسافران نوروزی  توزیع شد.

خدمات رسانی تیم های سحاب در مکان های تفریحی و تفرجگاهی شهرستان بردسکن

رییس جمعیت هلال احمر بردسکن گفت: جوانان این شهرستان در قالب تیم های ۲ نفره  سحاب طبیعت با حضور در مکان های تفریحی و تفرجگاهی به زائران و مسافران  خدمات امدادی و بشردوستانه ارائه کردند.

احمدرضاپور اظهار داشت: این طرح در راستای حفظ محیط زیست و احترام به طبیعیت و همچنین کاهش نرخ آسیب پذیری مسافران و مشارکت داوطلبانه جوانان در خدمات امدادی و بشردوستانه اجرا شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تیم های سحاب در مکان های مختلف تفرجگاهی و تفریحی شهرستان بردسکن به توزیع بیش از ۴۰۰ عدد جعبه کمک های اولیه  ۳۰۰ عدد بروشور نکات آموزشی, ۱۸۰ عدد کیسه زباله و همچنین ۵۰۰ نفر خدمات امدادی شامل کمک های اولیه و فشارخون پرداختند.

فعالیت  ۱۰ تیم سحاب طبیعت در تربت حیدریه

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر گفت : ۲۰ تن از اعضاء جوان این شهرستان در قالب ۱۰ تیم سحاب طبیعت  با حضور در مراکز تفریحی و تفرجگاهی سطح شهرستان به زائران و مسافران بارگاه رضوی ارائه خدمت کردند.

مسعود سعادت نژاد تصریح کرد: اکیپ های اعزامی باحضور در سطح پارک ها ومراکز ‌اجتماع همشهریان در روز طبیعت اقدام به ارائه خدمات سلامت، امدادی و بشردوستانه، تذکر نکات ایمنی و سلامت ، توزیع کیسه های زباله ، ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و همچنین توزیع بروشور ها و تراکت های فرهنگی پرداختند .

وی افزود: مزار بی بی حسنیه ، میدان جهاد ، پارک ثامن ، پارک شهید خاکسار ، مزار احمدالرضا(ع) بودی آباد ، پارک باغ ملی ، پارک پیشکوه ، پارک کاشانی ، پارک ملت و… ازجمله مکان هایی بوده است که خدمات طرح سحاب توسط اعضای جوان جمعیت هلال احمر ارائه شد.

سعادت نژاد گفت : در این طرح بیش از ۱۲ هزار نفر  از همشهریان عزیز از خدمات طرح سحاب جمعیت هلال احمر بهره مند   و حدود سه هزار عدد محصول فرهنگی بین مسافران توزیع شد.

گفتنی است در حاشیه این طرح  اعضای جوان با استقرار صندوق هایی نسبت به جمع آوری کمکهای مردمی به مردم سیل زده کشور اقدام کردند.

ارائه خدمات به مسافران نوروزی توسط تیم های سحاب در تایباد

رئیس جمعیت هلال احمر تایباد گفت: طرح سحاب طبیعت در این شهرستان از ۱۳ الی ۱۵ فروردین ماه در خدمت زائران و مسافران هستند.

غلامرضا صیادی با اشاره به استقرار این پست های ایمنی و سلامت در اماکن تفریحی و پرتجمع تصریح کرد: در همین راستا پنج پست ایمنی وسلامت در مناطق گردشگری این شهرستان مستقر شده است.

اجرای طرح سحاب طبیعت در شهرستان درگز

رئیس جمعیت هلال احمر درگز از اجرای طرح سحاب طبیعت همزمان با سیزدهمین روز از بهار در این شهرستان خبرداد.

محمد ابراهیمی تصریح کرد: در همین راستا تیم های سحاب طبیعت با مهارتهای امداد و کمک های اولیه در قالب یک تیم دونفره درمحدوده پارک ملت این شهرستان به ارائه خدمت پرداختند.

وی اظهار داشت: این طرح در شهرستان درگز از تاریخ ۱۲ الی ۱۴ فروردین به صورت ۱۲ ساعته به مدت سه روز اجرا می شود.

وی در ادامه افزود : بیش از ۸۰ عدد  کیف کمکهای اولیه ، ۸۵ عدد بروشور  ، ۷۹ عدد نقشه  ، ۶۳ عدد پلاستیک زباله  و چهل و پنج عدد سی دی آموزشی بین مسافران این شهرستان توسط تیم سحاب توزیع شد.

 توزیع بیش ازیک هزار بسته  آموزشی، بهداشتی در گناباد

به مناسبت فرارسیدن سیزدهم فروردین و روز طبیعت و حضور مردم در دامان طبیعت، جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد ۶ تیم امدادی سحاب را جهت پوشش امدادی مراسمات آیینی برگزار شده دراین روز و همچنین ارائه خدمات امدادی و فرهنگی به گردشگران و طبیعت دوستان ،مهیا و به مناطق کلات،بیمرغ،کاخک،ریاب سایت میراث جهانی قصبه و بیدخت اعزام کردند.

در همین راستا یک هزار بسته های فرهنگی و امدادی  شامل:بروشور های آموزشی امداد و کمک های اولیه ویژه، نقشه مناق گردشگری ،تراکت های ایمنی در گردشگری،نکات حفاظت از محیط زیست، جعبه کمک های اولیه ، کیسه زباله و… را دراختیار مسافران  قرار گرفت.

اعضای گشت سحاب علاوه بر انجام پایش سلامت و سنجش فشار خون، به یک مصدوم با آسیب استخوانی و خونریزی از ناحیه پا به ارائه خمات کردند. هچنین به یک خانم نیز که  از ناحیه دست و خونریزی فعال داشت خدمات اولیه ارائه شد.

توزیع یک صد عدد کیسه زباله همزمان با روز طبیعت در چناران

رئیس جمعیت هلال احمر چناران  از توزیع بیش از یک صد عدد کیسه زباله همزمان با روز طبیعت در اماکن پر تجمع این شهرستان خبرداد.

علی مسعودی اظهارداشت : جوانان هلال احمر این شهرستان با توزیع پلاستیک زباله در بین مسافرین نوروزی در پست شهید محمدحسین اسلام زاده در پارک زائر به ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت پرداختند.

توزیع یک صد عدد کیسه زباله همزمان با روز طبیعت داورزن

رئیس جمعیت هلال احمر داورزن از توزیع بیش از یک صد عدد کیسه زباله همزمان با روز طبیعت در اماکن پر تجمع این شهرستان خبرداد.

سید علی دلبری اظهارداشت : جوانان هلال احمر این شهرستان با توزیع پلاستیک زباله در بین مسافرین نوروزی در پست دکتر شریعتی  به ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت پرداختند.

وی افزود: همچنین اعضاء در این طرح به مسافران و زائران بارگاه رضوی جعبه های کمک های اولیه در جهت آموزش های امدادی اهدا شد.

ارائه خدمات بشردوستانه وامدادی تیم سحاب طبیعت در خواف

اعضای تیم سیار سحاب درمکان های تفریحی شهرستان خدمات امدادی و بشردوستانه  ازجمله توزیع نقشه و بروشورو و کیسه زباله اهدای جعبه کمک های اولیه به مسافران نوروزی ارائه کردند.

 چهار تیم سحاب طبیعت با استقرار درپارک های شهر، اماکن پرتجمع وتفریحی خدماتی ویژه  ارائه کردند. در این مجموع در این طرح به بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از سافران خدمات ارائه شد.