تلاش جوانان البرزی در راستای طرح ملی پیمان


اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز در نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی برای پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی جامعه تلاش می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ طرح ملی پیمان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حوزه پیشگیری اولیه از اعتیاد فعالیت دارد و این طرح به معنی پیشگیری از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی است.

جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از دستگاه های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر، نقش تاثیرگذار و فعالی در سال های اخیر برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی داشته است و از ظرفیت و پتانسیل جوانان جمعیت هلال احمر در این راستا استفاده می‌کند.

در طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر، مراجعه کنندگان به پست‌های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر استان البرز با انواع مواد اعتیاد آور، عوارض و پیامدهای مصرف مواد، عوامل موثر بر اعتیاد، علائم و نشانه‌های اعتیاد، باورهای غلط درباره مصرف مواد، ارتقاء کیفیت زندگی، خود مدیریتی، ابزارها و مداخلات پیشگیری در خانواده و اجتماع آشنا می شوند.

اعضای شعب جمعیت هلال احمر استان البرز با توزیع بروشور‌، استفاده از روانشناسان، ؟؟؟؟ در راستای این طرح فعالیت می‌کنند.

استفاده از ظرفیت جوانان در طرح‌های پیشگیری از اعتیاد ضروری است

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نظرآبادگفت: پیشگیری اولیه از اعتیاد در راستای طرح ملی پیمان با حضور اعضای جوانان این جمعیت در پست طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شهید مدافع حرم رضا کارگر برزی صورت می‌گیرد.

وحید معدنچی با اشاره به توانایی جوانان در انتقال دانش به همسالان بیان کرد: استفاده از ظرفیت جوانانی که در رشته تخصصی روانشناسی تحصیل و آموزش‌های لازم را در دوره‌های طرح پیشگیری اولیه از اعتیاد را گذراندند می‌تواند آسیب‌های فردی و اجتماعی زیادی را کاهش دهد.

وی به نحوه اجرای این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: اعضای جوانانی که رشته تخصصی و تحصیلی آنها روانشناسی است و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را فرا گرفتند با حضور در پست نوروزی شهید رضا کارگر برزی نظرآباد، مسافران را درخصوص پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی آگاه می‌کنند.

در روز دهم طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، جوانان فردیسی پیشگیری موثر از اعتیاد را به مسافران آموزش دادند

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس درخصوص اعلام این خبر یادآور شد: طرح پیشگیری موثر از اعتیاد برای تأمین نشاط اجتماعی از سال ۱۳۹۶ با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر آغاز شد.

محجوبه نامجو با بیان اینکه جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال در سن بحرانی و در معرض خطر هستند، افزود: در این طرح جوانان برای مبارزه با مواد مخدر و استعمال دخانیات فعالیت میکنند تا افرادی که گرفتار بیماری اعتیاد هستند کاهش پیدا کنند و جلوی پیشرفت این‌ بلای خانمان سوز را بگیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: جوانان فردیسی با اجرای طرح پیمان در روز دهم پست شهید فهمیده طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با برپایی نمایشگاه، اثرات مخرب مواد مخدر بر روی بدن را به مراجعه‌کنندگان نشان دادند.

نامجو در پایان گفت: اعضا با نمایش ریه سالم و ناسالم و استفاده از تنگ قلیان به عنوان گلدان، مضرات مواد مخدر را به مسافران یاداوری کردند.

گفتنی است در روز دهم طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی،فرمانده انتظامی استان البرز، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان فردیس، مدیر روابط بین الملل شهرداری فردیس، شهردار مشکین دشت و رئیس شورای فردیس از پست شهید فهمیده فردیس بازدید کردند و به پویش بهرفت پیوستند.