فعالیت های جوانان تهران در روز بارانی ادامه دارد/ استاندار و نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی به کمپین بهرفت پیوستند


محسنی بند پی در بازدید از پست ایمنی و سلامت شهرستان ری با امضای میثاق نامه ی نه به تقادفات جاده ای به پویش بهرفت پیوست.

همچنین خیاطیان معاون منابع انسانی و توسعه گردشگری کشور و پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شمیرانات به کمپین بهرفت پیوستند.

اسکان موقت مسافران در راه مانده در پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروز رباط کریم

جوانان هلال احمر در شرایط سخت جوی و بارش باران شدید پر شور تر از روز های دیگر در پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروز خدمت کردند.

رابط خبری شهرستان رباط کریم از فعالیت و ارائه خدمت اعضاء جوانان این شهرستان در روز بارانی خبر داد و گفت در شیفت کاری اعضای کانون خواهران تمام خدمات چادر سلامت، دوستدار کودک و خیمه نماز مانند روز های عای ارائه شد.

ناهید شکری در ادامه خبر گفت: علاوه بر خدمات معین به خانواده های در راه مانده که بدلیل آبگرفتگی معابر توقف کرده بودند اسکان موقت داده شد.

در ساعت توقف، مسافران از خدمات رایگان تست قند خون و فشار خون بهرمند شدند. همچنین آموزش هایی در خصوص کمک های اولیه ارائه شد.

مسافران ضمن رضایت مندی از برخورد اعضای جوانان از اینکه توانستند از زمان خود استفاده مفید کنند در دفتر نظرات مسافرین تشکر و قدردانی کردند.

دیدار دوستانه اعضای باشگاه امدادگران شهرستان دماوند در پست نوروزی جوانان

دبیر و اعضای شورای امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر دماوند از پست نوروزی جوانان بازدید کردند.

در پنجمین روز از سال جدید دبیر و اعضای شورای امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر از پست نوروزی جوانان بازدید و ضمن تبریک سال نو از زحماتشان تقدیر و تشکر کردند. این جمع لحظاتی را همراه با جوانان به مسافران نوروزی خدمت رسانی کرده و همراه با مسئول امداد و نجات شهرستان به کمپین بهرفت پیوستند.

هدف از این بازدید دیدار دوستانه اعضای شورا با امدادگران و جوانان برای حل مشکلات ،شنیدن انتقادات و پیشنهادات این افراد بود.

آماده باش اعضای جوانان پاکدشت در پست‌ ایمنی و سلامت

اعضای پست نوروزی هلال احمر شهرستان پاکدشت ضمن حضور ۲۴ ساعته در آماده باش قرار گرفتند.

مسئول امور جوانان هلال احمر پاکدشت گفت: اعضای جوانان پست نوروزی این شهرستان در یک روز پر بارش ضمن آبروبی غرفه ها و محوطه اقدام به راهنمایی مسافرین جهت اسکان در محل های مشخص شده نمودند.

سرتیم پست ایمنی و سلامت بیان کرد: با توجه به بارش شدید باران در استان های کشور و همچنین استان تهران اعضای این پست نوروزی جوانان هلال احمر پاکدشت برای امداد رسانی و خدمات دهی به موقع به مسافران و مردم شهرستان در صورت بروز حوادث و سیلاب احتمالی درآماده باش کامل قرار گرفتند.

همچنین در این روز شهردار پاکدشت از پایگاه نوروزی جوانان جمعیت هلال احمر در محل پارک دانشجو بازدید کرد.

داریوش پازوکی در این بازدید از زحمات شبانه روزی جوانان و خدمات دهی به مسافران در ایام‌ نوروز تقدیر و تشکر کرد.

بازدید نماینده ارزیابی عملکرد و بازرسی جمعیت هلال احمر استان تهران از پست جوانان شهریار

پست جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در یک روز سرد و بارانی میزبان بازرسان شد.

پست یادمان شهدای مدافع حرم جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار میزبان بازرسان جمعیت هلال احمر استان تهران و فرمانداری شهرستان شهریار بود. دبیریان نماینده ارزیابی عملکرد و بازرسی جمعیت هلال احمر استان تهران در پست جوانان جمعیت هلال شهرستان شهریار حضور پیدا کرده و از عملکرد و روند اجرایی راهنمایی مسافرین نوروزی بازدید کرد. وی ضمن خداقوت به اعضای حاضر در پست، از ابتکارات پرکاربرد آنان بازدید کرد.

دیگر بازرس بازدید کننده از پست جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار، آقعلی نماینده بازرسی فرمانداری شهرستان شهریار بود که ضمن تشکر از روند اجرایی پست جوانان درمورد همکاری سایر ارگان ها و دستگاه های شهرستان از مسئول پست یادمان شهدای مدافع حرم نظر سنجی کرد.

سحاب در خدمت مردم در شهرستان ورامین

شهرستان ورامین هرساله میزبان مسافران بارگاه رضوی است که در حاشیه عبور از این شهرستان به استراحت در این شهرستان می پردازند.

ورامین با وجود آثار تاریخی و گردشگری در سبب شده تا مسافران برای بازدید از این آثار مدت زمانی را در شهرستان و بخش ها و. روستاهای آن توقف کنند.

درهمین راستا جمعیت هلال احمر ورامین با شعار آمادگی برای پیشگیری و کاهش نگرانی و آلام مسافران یک تیم سحاب به عنوان سامانه حرکت های امدادی و بشر دوستانه در محل تجمع و تراکم مسافران مستقر کرده است.

راهنمایی مسافران و هدایت آنان به اماکن تاریخی و مورد تقاضای زائران، تاکید بر رعایت نکات ایمنی و توصیه های زیست محیطی و توزیع کیسه زباله های تجزیه پذیر و امداد رسانی و پایش سلامت از جمله خدمات تیم های سحاب این شهرستان است.

فعالیت تیم سحاب منطقه ۳ در باران

شرایط نامساعد جوی باعث توقف تیم سحاب منطقه ۳ تهران نشد.

در پنجمین روز سال نو تیم سحاب منطقه ۳ متشکل از اعضای کانون های جوانان برادران هلال احمر منطقه۳ تهران و دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از باران، امروز در تهران عازم پل طبیعت شدند.

تعداد بازدیدکنندگان نوروزی امروز پل طبیعت به خاطر بارندگی و برودت هوا کاهش قابل توجهی پیدا کرده بود اما علی رغم این شرایط جوی اعضای جمعیت هلال احمر منطقه ۳ شهر تهران از پا ننشستند و برای پیشگیری از حوادث احتمالی در پل طبیعت و پارک های آب و آتش و طالقانی حاضر شدند.

یکی از اعضای کانون جوانان در گفتگو با رابط خبری جمعیت هلال احمر منطقه ۳ گفت: پل طبیعت در شرایط جوی فعلی و بارندگی زیاد ، شرایط خاصی پیدا کرده و در طبقات فوقانی پل که مسقف نبوده و در معرض بارش باران است ، سطح پل لغزنده شده و ریسک زمین خوردن و شکستگی ناشی از آن بسیار افزایش یافته بود. در طبقات زیرین پل هم که مسقف بود ، کانالیزه شدن جریان هوا و برودت آن سبب وزش باد در این نقاط شد و همین موضوع باعث سرما خوردگی مسافرین نوروزی می گردد. در این حال وظیفه ما هشدار دادن به مسافرین و مراجعین نوروزی بود که با یاری خداوند در این امر و همچنین راهنمایی مسافران نوروزی موفق بوده ایم .