پیوستن استانداران سیستان‌ و‌‌ بلوچستان و خراسان جنوبی به کمپین بهرفت در زیرکوه


معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: استانداران سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی در جریان بازدید از پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهید موهبتی زیرکوه به کمپین بهرفت ملحق شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، فائزه موهبتی معاون جوانان هلال احمر استان اظهار کرد: از شروع فعالیت ۲۳ پست ثابت ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی تاکنون بالغ بر ۳۴ هزار و نفر از خدمات پست‌های ثابت و ۸۹۲ نفر از خدمات ۶ تیم سیار سحاب (سامانه حرکتی امدادی و بشردوستانه) در استان بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ ایستگاه سلامت، ۱۶ فضای دوستدار کودک و ۱۱ خیمه نماز در پست‌های ثابت برپا شده است، افزود: سه هزار و ۹۷۹ نفر از خدمات ایستگاه سلامت، ۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر از فضای دوست دار کودک بهره گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در راستای فرهنگ سازی و کاهش رفتار های پرخطر رانندگان ۱۶ هزار و ۲۵۷ نفر به پویش بهرفت ملحق شده اند، گفت: استانداران استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در جریان بازدید از پست ایمنی و سلامتِ شهید موهبتی زیرکوه نیز به این کمپین پیوستند.

معاون جوانان هلال احمر خراسان جنوبی با اعلام اینکه در پست های نوروزی، اعضای جوانان برای جمع آوری کمک های آسیب دیدگان سیل گلستان آماده دریافت کمک های نقدی هم استانی ها و مسافران هستند، خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی ۱۸ هزار و ۴۱۷ بروشور آموزشی، اطلاع رسانی و انگیزشی در بین مسافران توزیع شده است.