پیوستن رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی به پویش ملی بهرفت/تصادفات جاده ای در کشور ما نسبت به سایر کشورها کاهش نیافته


در سومین روز از اجرای طرح ملی ایمنی وسلامت مسافران نوروزی رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی به پویش ملی بهرفت پیوست.

حمید بنایی در حاشیه بازدید از پست ایمنی وسلامت شهید سید محمد عابدی با امضاء میثاق نامه به پویش ملی بهرفت ” بهبود رفتار ترافیکی” پیوست.

وی در حاشیه این بازدید ضمن قدر دانی از خدمات جمعیت هلال احمر در ایام نوروز اظهارداشت: اعضاء این نهاد مردمی و عام المنفعه در ایام نوروز و در زمان بحران خدمات ارزنده ای را به مردم می کنند.

نماینده مردم شهرستان های بجستان و گناباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه خدمات به زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) افتخار بزرگی است که نصیب اعضاء هلال احمر شده است، خاطرنشان کرد: براساس آمار اعلامی از سوی مسئولان و مراجع ذی ربط تاکنون ۲۰۰ نفر در جاده های کشور جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه این موضوع اهمیت بحث آموزش نسبت به حوادث جاده ای و ترافیکی در بین آحاد مردم می طلبد، عنوان کرد:جاده و خودرو دو عنصرموثر در حوزه حوادث رانندگی است، اما خطای انسانی، آموزش و فرهنگسازی عناصر مهمی در حوزه کاهش حوادث رانندگی هستند.

بنایی با بیان اینکه بهرفت یک پویش ملی در مسیر کاهش حوادث رانندگی است، خاطرنشان کرد:جملات زیبای این میثاق نامه و طرح ملی بهرفت نشانگر اهمیت بخشیدن به مقوله رعایت قوانین و مقررات است چرا که با رعایت دقیق این بندها دارای جاده های ایمن و بدون سوانح خواهیم بود.

وی در پایان افزود: در سال قبل تلفات حوادث رانندگی ۲۵ تا ۳۰درصد بوده ولی امسال به ۱۶ درصد رسیده است اما باز هم نسبت به سایر کشورها زیاد است و امیدوار است که با تلاش و کوشش شما عزیزان در بحث آموزش و اطلاع رسانی شاهد افت محسوس حوادث جاده ای باشیم.