ارائه خدمات امدادی تیم‌ سحاب در شهرستان مهدیشهر

در اثر برخورد شدید دو خودرو در نزدیکی پست ایمنی و سلامت شهید علی بختیاری شهرستان مهدیشهر و مجروح شدن 3 نفر از سرنشینان این خودروها سریعا تیم سحاب مستقر در پست مذکور وارد عمل شده و اقدامات اولیه امدادی را به مجروحان ارائه نمودند.

به گزارش معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان سمنان، در اثر برخورد شدید دو خودرو در نزدیکی پست ایمنی و سلامت شهید علی بختیاری شهرستان مهدیشهر و مجروح شدن ۳ نفر از سرنشینان این خودروها سریعا تیم سحاب مستقر در پست مذکور وارد عمل شده و اقدامات اولیه امدادی را به مجروحان ارائه نمودند.

سید حسین زرگر معاون امور جوانان استان با اعلام این خبر افزود: تیم‌ سحاب شهرستان مهدیشهر متشکل از خانمها پناهنده، طالعی و نجاتی پیش از رسیدن اورژانس نسبت به ارائه اقدامات اولیه امدادی اقدام نموده و سپس مجروحین توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

وی افزود: تیمهای سحاب در شهرستانهای مختلف استان با حضور در مجتمعهای تفریحی و گردشگری، ضمن کنترل فشار خون گردشگران، برای آنها کلاس آموزشی امداد و کمک‌های اولیه برگزار می کنند.

زرگر ادامه داد: حضور تیمهای سحاب با لباس هلال احمر موجبات آرامش خاطر مسافران و گردشگران را فراهم می نماید.

 

بازدید مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت

حسن شکراللهی مدیرعامل استان ضمن بازدید از پستهای ایمنی و سلامت در سطح استان و تقدیر و تجلیل از مجریان این طرح ، هدف از اجرای چنین طرحی را درسطح ملی نمایش توان عملیاتی تیم های بشردوستانه در حمایت از زندگی و سلامت انسانها و ترویج فرهنگ پیشگیری از طریق ارتقاء سطح آگاهی های جامعه در امر حوادث و سوانح و نیز معرفی قابلیت ها و ظرفیت های سازمان در ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه دانست.

در طول اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت در استان سمنان، خدماتی همچون کنترل فشار خون، راهنمایی های گردشگری و اقامتی، فضای دوستدار کودک، ادای فرایض دینی در خیمه های نماز، خدمات طرح پیمان و همتایان و نیز دریافت نقشه و بروشورهای مختلف و …به مسافران عزیز ارائه میشود.

به دستور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، بازدید های مستمر و روزانه از کلیه پست های ایمنی و سلامت به منظور خدمات دهی مناسب به مسافرین نوروزی انجام میشود که در صورت وجود هرگونه کم و کاستی ،نسبت به رفع مورد، اقدام گردد.

بازدید عیدانه نماینده مردم سمنان و نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی از پستهای ایمنی و سلامت

دکتر احمد همتی نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیسهر در مجلس شورای اسلامی با حضور در پست ایمنی و سلامت شهید دانشگر سمنان ضمن تبریک سال نو به جوانان عضو هلال احمر از روند اجرای طرح ایمنی و سلامت در شهرستان سمنان اطلاع کسب نمود و از این عزیزان تقدیر و تشکر بعمل آورد.

همچنین دکتر حسینی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با حضور در پستهای ایمنی و سلامت شاهرود ضمن پیوستن به کمپین بهرفت، از جوانان هلال احمری به خاطر زحماتی که در طول اجرای طرح ملی خدمات نوروزی متحمل میشنود تقدیر و تشکر نمود.

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی استان از پستهای ایمنی و سلامت هلال احمر در سمنان

جمال مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با حضور در پست شهید طحان واقع در پارک ۱۷ شهریور سمنان با عضویت در کمپین بهرفت و تبریک سال نو به جوانان عضو هلال احمر از زحمات این عزیزان تشکر نمود و گفت: امسال در یک کار مشترک بین هلال احمر و میراث فرهنگی در خصوص راهنمایی مسافرین نوروزی از موازی کاری پرهیز نموده و نمونه یک تعامل سازنده بین دستگاهی را به نمایش گذاشته ایم.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. موسی دمیرچی لو says:

    سلام ودرود بر خدمات ارزشمند داوطالبان جوان وهمکاران اکیپ های سحاب بویژه اقدامات شایسته تحسین سحاب شهرستان مهدیشهر
    به امیدسالی ایمن وکم خطر

Comments are closed.