نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی: بهرفت مانند فرهنگ بستن کمربندی فراگیر شود

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: بهرفت"بهبود رفتار ترافکی" بایستی مانند فرهنگ بستن کمربندی فراگیر شود.

علی سبحانی فر ضمن تبریک سال “رونق تولید” اظهارداشت: باید در این سال تلاش کنیم تا بخش های مختلف کشور در حوزه تولید و رونق اقتصادی گام بردارند.

وی با اشاره به آغازسفرهای نوروزی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر هرسال طرح های مختلفی در مسیر کاهش حوادث جاده برداشته که تشکیل پویش بهرفت از سال های گذشته یکی از اقدامات این نهاد عام المنفعه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در کنار اقدامات بازدارنده مانند جریمه رانندگان متخلف باید به سمت فرهنگ سازی در حوزه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی برویم وپویش بهرفت گامی در جهت ترویج فرهنگ درست رانندگی کردن است.

رسانه از پویش بهرفت حمایت کنند

دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی عنوان کرد: رسانه ها شنیداری، مکتوب و دیداری از جمله صدا و سیما نقش مهم و بسزایی در توسعه فرهنگ رانندگی صحیح و درست دارند و می توانند با حمایت از بهرفت به فراگیری این پویش کمک کنند.

سبحانی فر با بیان اینکه کشور ما سال هاست از سوانح ترافیکی رنج می برد، خاطرنشان کرد: برابر با آمارهای اعلامی از سوی مراجع ذی صلاح هرساله تعداد زیادی از هموطنان ما به دلیل بروز تصادفات جاده ای مجروح و یا جان خود را از دست می دهند.

وی افزود: تشکیل پویش های بهرفت در کاهش حوادث ترافیکی و تلفات جاده ای نقش بسزا و مهمی داردو مجلس شورای اسلامی از این حرکت های مردمی حمایت می کند.

ضرورت تداوم بهرفت

سبحانی فر با قدردانی از تلاش های اعضاء جمعیت هلال احمر عنوان کرد: افراد فعال در این نهاد مردمی خودشان از داوطلبان هستند و همین موضوع روی فراگیری بهرفت تاثیر گذار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآورشد: تاکید ما این است که این پویش ملی تداوم داشته باشد و منحصر به تعطیلات نوروزی نباشد.