سطح آمادگی نیروهای جوانان هلال احمر زنجان بالا است


استاندار زنجان گفت: خدمات ارائه شده توسط جوانان، امدادگران، نجاتگران در پایگاه‌های امداد و نجات و طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر وضعیت خوب و قابل قبولی دارد و سطح آمادگی نیروهای جمعیت هلال احمر استان زنجان بالا است.

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان،فتح‌الله حقیقی در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات و پست های طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی گفت: نوروز امسال را باید آغازی برای گشایش در مشکلات عنوان کرد و در شرایط کنونی، آنچه که بیش از همه مورد نیاز جامعه است، آرامش توأم با رفاه برای مردم است که امیدواریم فرا رسیدن نوروز و بهار ۹۸، آغاز برای رسیدن به این مهم با پشت سر گذاشتن مشکلات باشد.

وی از برگزاری چندین جلسه ستاد خدمات سفر در استان طی اسفندماه سال گذشته خبر داد و با یادآوری اینکه این ستاد مصوبات مهمی را به همراه داشت، تصریح کرد: خروجی این مصوبات این بود که در ایام نوروز باید خدمات مطلوب و ارزنده‌ای در حوزه‌های مختلفی چون حمل و نقل، امداد و نجات و … به مردم ارائه شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده توسط جوانان داوطلب که در پست های طرح ملی خدمات نوروزی فعالیت می‌کنند و بجای اینکه در این روزها کنار خانواده باشند ترجیح دادند در خدمت به هم وطنان خدمت رسانی کنند تا مسافران در آرامش و امنیت باشند این عمل قابل تقدیر و تکریم است .

وی ادامه داد: یکی از نیازهای امروز در زمینه ارائه خدمات مطلوب، ارائه خدمات توسط دستگاه‌های مختلف به صورت مکمل است و این در حالی است که اگر این اقدامات به صورت جزیره‌ای باشد، نمی‌توان این اقدامات را به نحو مطلوب انجام داد.

استاندار زنجان از ارائه اپلیکشین به مسافران نوروزی و گردشگران خبر داد و خاطرنشان کرد: الحمدالله اطلاع رسانی از طریق هلال احمر بسیار خوب است و این اپلیکیشن حاوی راهنمای درون‌شهری برای مسافران است که بی‌شک ارائه می‌تواند به‌عنوان یکی از خدمات مطلوب به مسافران باشد.

‌حقیقی همچنین در حاشیه این بازدید با امضای میثاق نامه کمپین بهرفت گفت: طرح «بهرفت» حرکتی است که از چند سال گذشته آغاز شده است، موضوع فرهنگ‌سازی ترافیک درون‌شهری و برون‌شهری موضوعی اساسی است. متأسفانه آمار میزان تصادف منجر به فوت در کشور زیاد است که این موضوع برای استان زنجان صادق است، به همین خاطر برای برون‌رفت از این مهم، نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم که هلال‌احمر در این زمینه پیش‌قدم بوده و جای تقدیر دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: این وظیفه اصلی دیگران است ولی هلال احمر در این کار پیشگام شده است امیدواریم این حرکت هلال احمر فرهنگ سازی شود و یقینا تا فرهنگ سازی نکنیم کار پیش نمی‌رود و امیدواریم مسئولان ذیربط به این فکر باشند که حتما در بحث ترافیکی فرهنگ سازی بکنند.

وی در رابطه با این فرهنگ سازی ترافیکی افزود: همچنین این کار را سال ۹۸ در دستور کار شورای ترافیک میگذاریم تا این فرهنگ سازی عملیاتی تر و جدی تری انجام بشود.

خدمت رسانی جوانان در پست های طرح نوروزی خدابنده در اولین روز سال

در اولین روز از سال ۹۸ فرماندار ،شهردار،رئیس آتش نشانی ،مسافرین شهرستان خدابنده با حضور در پست های طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با امضای میثاق نامه به کمپین بهرفت پیوستند.

اعضای جوانان شهرستان خدابنده با ایجاد فضای شاد و دلنشینی برای کودکان در فضای دوستدار کودک برای مسافرهای کوچولو روز خوبی را سپری کردند.

همچنین در سایر شعب استان هم مسئولین شهرستانی از پست های طرح ملی ایمنی و خدمات مسافرین بازدید کردند و با با امضای میثاق نامه به کمپین بهرفت پیوستند و سال خوب و خوشی را برای هم وطنان و جوانان آرزو کردند.