استاندار کرمان؛ پویش بهرفت تعهدات اخلاقی ایجاد می کند

استاندار کرمان در آئین افتتاحیه نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت با اشاره به نقش موثر جوانان در پویش بهرفت بیان کرد: این پویش تعهدات اخلاقی ایجاد می کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ آئین افتتاحیه نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت با شعار “همراهتان هستیم” با حضور استاندار کرمان، معاون امور هماهنگی و عمرانی استاندار، فرماندار، شهردار و سایر مسئولین استانی و شهرستانی در محل پایگاه پشتیبانی امدادی جنوبشرق هلال احمر (پارک مسافر) کرمان برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمدجواد فدائی استاندار کرمان بیان کرد: ایمنی راه ها و خدمات رسانی مناسب به مسافران نوروزی باید هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

فدائی با تاکید و اهمیت ایمنی و توسعه فرهنگ ترافیک افزود: آمار تصادفات رانندگی در جاده های استان کرمان زیاد است که اصلاح رانندگی از کارهای اساسی است، که باید صورت گیرد.

وی پیوستن به پویش بهرفت را کار پسندیده ای عنوان کرد وگفت: میثاق نامه بهرفت تعهد اخلاقی و شرعی ایجاد می کند که اگر این تعهدات توسط مسئولین، رانندگان و مسافران رعایت شود در کاهش تصادفات تاثیر به سزایی خواهد داشت.

وی اظهارداشت: اعضای جوانان هلال احمر با اجرای روش های خلاقانه و نوین در ایجاد و توسعه فرهنگ پیشگیری، ایمنی و ترافیکی و کاهش حوادث رانندگی بسیار موثر خواهند بود.

استاندار کرمان با اشاره به نقش و حضور جوانان در پست های ایمنی و سلامت بیان کرد: جوانان به لحاظ شور و نشاط جوانی خدمات خوبی به مسافرین ارائه می کنند و همچنین فرصت کسب تجربه بسیار خوبی برایشان رقم خواهد خورد.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: این نهاد مردمی در ارائه خدمات به میهمانان نوروزی و کمک به پلیس راهنمایی و رانندگی در کنترل حوادث جاده ای بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

برپایی ۳۳ پست ایمنی و سلامت در استان کرمان در نوروز ۹۸

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان کرمان به عنوان ریاست کمیته خدمات امدادونجات نوروزی استان در ستاد سفرهای نوروزی معرفی شده است، افزود: اعضای این کمیته شامل دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس، هلال احمر، ستاد مدیریت بحران استانداری، هواشناسی، واحدهای ذیربط در فرماندهی انتظامی استان، آتش نشانی و شهرداری است که آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به محوریت و اساس فعالیت‌های جمعیت هلال احمر بیان کرد: طرح ایمنی و سلامت با هدف ارتقاء آگاهی و تغییر نگرش شهروندان جهت کاهش رفتارهای پرخطر در رانندگی؛ در ایام نوروز با ۳۳ پست ثابت و سیار در استان کرمان به مسافران خدمت رسانی می کند.

رضا فلاح به ایجاد بستر مناسب سفر ایمن برای مسافران و گردشگران اشاره کرد و افزود: طرح ملی خدمات نوروزی در حوزه ایمنی و سلامت با هدف ارتقاء آگاهی و تغییر نگرش شهروندان جهت کاهش رفتارهای پرخطر در رانندگی از ۲۸ اسفندماه جاری تا ۱۶ فروردین ۹۸ با استقرار ۳۳ پست ثابت و سیار در ورودی شهرها در استان کرمان اجرا می شود.

وی با اشاره به رویکرد ایمنی و سلامت در پست های جوانان تصریح کرد: استان کرمان دارای ۲۵ پست ثابت، هشت پست سیار، ۲۴ فضای دوستدار کودک، هفت خیمه نماز و ۹ ایستگاه سلامت دارد که بیش از ۴۰۰ از اعضای جوانان هلال احمر در ایام نوروز به مسافران خدمات ایمنی و سلامت ارائه می دهند.

لازم به ذکر است استاندار، شهردار کرمان، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، اعضای شورای شهر کرمان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی با امضای میثاق نامه به پویش ملی بهرفت پیوستند.

اقتتاحیه نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت در رفسنجان

حسن امینی رنجبر سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان بیان کرد: همزمان با سراسر کشور نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت در شهرستان رفسنجان با پیوستن نماینده مردم شهرستان های انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان و سایر مسئولین شهرستانی به پویش بهرفت افتتاح شد.

امینی در ادامه با اشاره به طرح های ابتکاری این پست افزود: ایستگاه انرژی (ارائه دم نوش های گیاهی به مسافران) و اهدا گلدان با هدف اهمیت و توجه به محیط زیست از جمله طرح هایی است که در این پست اجرا می شود.

پست های ایمنی و سلامت در سیرجان افتتاح شدند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان بیان کرد: همزمان با سراسر استان پست های ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر سیرجان از مورخ ۲۸ اسفندماه جاری آغاز شد.

عرب قهستانی با اشاره به فعالیت ۲ پست ایمنی و سلامت “ورودی از سمت کرمان” و “پارک مسافر سیرجان” افزود: با توجه به پیگیری شهرداری نجف شهر، یک پست دیگر در ورودی محور بندرعباس به صورت خودگردان نیز راه اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته قریب به۳۰ هزار نفر از خدمات پست های ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان بهره مند شدند.

طرح ایمنی و سلامت شهرستان بردسیر توسط امام جمعه افتتاح شد

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بردسیر بیان کرد: نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت در این شهرستان توسط امام جمعه بردسیر افتتاح شد.

لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم امام جمعه بردسیر و جمعی از مسئولین شهرستان با امضای میثاق نامه به پویش بهرفت پیوستند.

افتتاح نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت با حضور مسئولین شهرستان در رابر

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رابر بیان کرد: طرح ملی ایمنی و سلامت هلال احمر با همکاری فرمانداری، مرکز بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، اداره میراث فرهنگی و شهرداری رابر با هدف ارائه هر چه بهتر و بیشتر خدمات به مسافرین نوروزی در ورودی شهر رابر افتتاح شد.

یوسفعلی مهدی پور با اشاره به اجرای سرود توسط اعضای کانون دانش آموزی در این طرح خاطرنشان کرد: فرماندار و سایر مسئولین شهرستان همزمان با افتتاحیه، با امضای میثاق نامه به پویش ملی بهرفت پوستند.

افتتاح پست ایمنی و سلامت در شهرستان جیرفت

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جیرفت گفت: پست ایمنی و سلامت این شهرستان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان در میدان انقلاب جیرفت افتتاح شد.