پست جوانان ائلرباغی شهرستان ارومیه میزبان ریاست محترم جمعیت و هیئت همراه


پست ایمنی و سلامت ائلرباغی شهرستان ارومیه امروز در اولین روز کاری خود میزبان ریاست محترم جمعیت هلال احمر کشور و هیئت همراه بود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، ریاست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی ضمن تبریک سال نو از حضور پر رنگ اعضای جوانان در پست ها، نحوه ارائه خدمات و تنوع برنامه های این پست ابراز رضایت نمود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان نیز در مراسم افتتاحیه پست ایمنی و سلامت پارک ائلرباغی گفت: پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهید جهانگیرزاده(پارک ائلرباغی) امروز با حضور ریاست محترم جمعیت هلال احمر، ریاست محترم سازمان جوانان و هیئت همراه افتتاح شد، و آماده ارائه خدمات امدادی،فرهنگی، اجتماعی و مذهبی به هم میهنان می باشد.

نجف آذرنیوتور تصریح کرد: بیش از ۱۵ نفر از اعضای کانون های جوانان، دانشجویی، طلاب، دانش آموزی و غنچه های هلال احمر در قالب اکیبپ های ثابت و سیار در این پست مشغول به فعالیت می باشند. وی افزود: اعضای جوانان در بخش های ایمنی و سلامت جهت راهنمایی و مشاوره روانشناسی، پیشگیری از دخانیات و آسیب های اجتماعی در راستای کمک به ارتقاء و تقویت فرهنگ رانندگی و بهبود رفتارهای ترافیکی در حال ارائه خدمات به مسافرین و مهمانان می باشند.

ریاست محترم جمعیت هلال احمر شهرستان ارومیه در خصوص فضای دوستدار کودک خبر داد و گفت: اعضای جوانان با کمک اعضای کانون های دانش آموزی و غنچه های هلال فضای بسیار جذاب و شادی را برای کودکان در طول ایام طرح رقم خواهند زد. وی افزود: اعضای جوانان مستقر در فضای دوستدار کودک با طراحی یک پرده نمایشی و عروسک های نمدی مدد و مهربان با قابلیت عروسک گردانی در راستای انتقال پیام های ایمنی محور و سلامت محور و در جهت ارتقاء فرهنگ ایمنی و سلامت در حال ارائه خدمات به کودکان و نونهالان می باشند.

جواد علیزاده تصریح کرد که، یک نفر از اعضای کانون طلاب نیز به صورت داوطلبانه در چادر خیمه نماز که با نسب بنر اوقات شرعی ارومیه و پخش اذان و دعای زیارت عاشورا فضایی معنوی برای اقامه نماز اول وقت مسافرین فراهم کرده، پاسخگوی سوالات شرعی و مذهبی مسافرین عزیز می باشد.

در مراسم افتتاحیه طرح ایمنی و سلامت نوروزی، ریاست محترم جمعیت هلال احمر و نماینده شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی با مراجعه به چادر بهرفت، میثاق نامه را امضا نموده و به کمپین پیوستند.

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، سعی در ایجاد فضایی شاد و آموزشی برای مسافرین عزیز دارد تا خاطراتی خوش و خرم را از استان پهناور، مهمان نواز و سرسبز آذربایجان غربی به یادگار ثبت کنند.

ریاست جمعیت هلال احمر کشور در سفر یک روزه خود به استان آذربایجان غربی با دکتر شهریاری استاندار استان و قاضی پور نماینده شهرستان ارومیه در مجلس نیز دیدن کرد.