کودکان جهان «صلح و دوستی» را نقاشی می کنند

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی هلال احمر از برگزاری ششمین جشنواه ملی صلح دوستی برای کودکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر سعید بابایی با اعلام این خبر گفت: ششمین جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی سازمان جوانان هلال احمر با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونت پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.
بابایی با اعلام این که در پنج دوره گذشته بیش از ۲۵۰ هزار کودک دراین جشنواره شرکت کردند، گفت: آشنایی کودکان با مفاهیمی همچون «صلح» و «دوستی» از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است. همچنین سومین دوره بین المللی این جشنواره نیز برگزار می شود. کودکان سراسر دنیا نیز می توانند آثار خود را با این موضوعات برای دبیرخانه جشنواره ارسال نمیاند. در سالهای گذشته کودکانی از ۳۰ کشور دنیا در این جشنواره شرکت نموده اند.
به گفته بابایی مواجهه والدین و خانواده ها با موضوع جشنواره نیز از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی با اشاره به این که مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۳۱ اردیبهشت سال ۹۸ مشخص شده است، اضافه کرد: از نفرات برتر این جشنواره در هفته کودک تقدیر می شود.
بابایی افزود: کودکان چهار تا ۱۲ ساله می توانند در این جشنواره شرکت کنند. کودکان می توانند علاوه بر موضوعات فوق تلاش های امدادگران هلال احمر در این عرصه را نیز به تصویر بکشند. قابل ذکر است که دبیرخانه ششمین جشنواره در هلال احمر استان سمنان تشکیل شد

ه است.