تلاش برای فرهنگ بهبود رفتار های ترافیکی


رئیس سازمان جمعیت هلال احمر لزوم توسعه فرهنگ ترافیک کشور را مورد تأکید قرارداد و گفت: متأسفانه توجه نکردن به فرهنگ ترافیک در کشور چالش‌های اجتماعی زیادی را در ایران به همراه داشته است و همه باید تلاش کرد برای فرهنگ بهبود رفتار ترافیکی تا شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان، آیت‌الله علی خاتمی در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در محل دفتر امام‌جمعه زنجان، بابیان اینکه برنامه ریزی ها برای عید نوروز ظرافت بیشتری دارد، افزود: در این ایام مسافرت هابه صورت قابل‌توجهی افزایش می‌یابد و در این میان امدادگران و جوانان هلال احمر علاوه بر اینکه امدادرسانی می‌کنند کارهای فرهنگی هم انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: تسکین آلام توسط امداد گران اتفاق می‌افتد و این خود عبادت و خدمت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: کارهای خوب و ارزشمندی توسط جوانان هلال‌احمر انجام می‌شود و در شادی‌های مردم هم شریک هستند و این برای مردم خاطره شیرینی است.

وی افزود: امروز ۹۰ درصد جاده‌های روستایی استان زنجان آسفالت شده و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه‌ها مقتدر وخودکفا شده است.

خاتمی یاد آور شد: ظرفیت امداد هوایی در استان زنجان ایجادشده و این برای استان یک ظرفیت خوب و مهمی است.

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با امام جمعه محترم گفت: طرح امداد نوروزی که از وظایف ما است ،جمعیت تلاش میکند در تمام لحظات کنار مردم باشد، شرایط را جوری کنیم که دغدغه و مشکلات مردم کم بشود و جمعیت یک جنس مردمی دارد و عام المنفعه است، جوانان ،امدادگران داوطلبان، خیرین ما کمک میکنند تا خدمتی را به مردم ارائه بدهیم و این افتخاری برای ما است.

اصغر پیوندی افزود: طرح نوروزی طرحی است که سالیان سال انجام میشود و نگاهمان فقط نگاه امدادی نیست بلکه در کنار فعالیت امدادی سازمان جوانان کارهای فرهنگی و اجتماعی نیز انجام میدهد که متشکل از ۱۲هزار نفر از جوانان است که به صورت داوطلبانه خدمت می‌کنند.

وی تصریح کرد: سازمان جوانان در در طرح نوروزی فضای فرهنگی و اجتماعی را در مسافرت ها در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شکل می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد:همچنین در کنار فضای فرهنگی فضای دوستدار کودک که یک فضای شاد برای کودکان است تا بتواند کودکان نقش آفرینی کنند،تیم های سحاب در مناطق پرتردد حضور دارند تا آموزش های ترافیکی را به مردم و مسافران ارائه دهند.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر لزوم توسعه فرهنگ ترافیک کشور را مورد تأکید قرارداد و افزود: متأسفانه توجه نکردن به فرهنگ ترافیک در کشور چالش‌های اجتماعی زیادی را در ایران به همراه داشته است و همه باید تلاش کرد برای فرهنگ بهبود رفتار ترافیکی تا شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

اصغر پیوندی به بحث امداد و نجات هم اشاره کرد و گفت: تعداد ۵۵۰۰ نفر امدادگر و نجاتگر در نوروز مستقیماً درگیر امداد و نجات هستند ،تیم های واکنش سریع که در مراکز استان ها هستند ۵۰۰نفر هستند و همچنین تیم توانا خواهران هم در نوروز خدمت رسانی میکنند.

وی افزود؛ با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات در سطح کشور فعال است، نیازمند ایجاد ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات دیگر در کشور هستیم.

وی در پایان گفت: سال نوروز مصادف با ولادت حضرت علی علیه السلام است و امیدواریم انشالله سال نوروز با باتقارن این روز سالی پر خیر و برکت و همراه با موفقیت برای تمام مردم باشد و شاهد حادثه ای نباشیم.